KARANTIINI JÄRJEKORDNE OHVER: Eesti riigivapilt eemaldatakse ajutiselt 1 lõvi, sest karantiini ajal on lubatud koos viibida maksimaalselt 2 isikul

2.5K Shares

EESTI VABARIIGI AJUTINE VÄIKE VAPP – 3 LÕVI ASEMEL ON SELLELE JÄÄNUD 2 LÕVI

Eriolukorra juht Jüri Ratas andis välja korralduse, millega muudetakse ajutiselt Eesti Vabariigi vappi.

Et täita juba varasemalt praeguseks eriolukorraks kehtestatud 2+2 reeglit (avalikus kohas ei tohi olla üheskoos rohkem kui kaks isikut ning teistest tuleb hoida vahemaad 2 meetrit), siis otsustas eriolukorra valitsuskomisjon eemaldada Eesti Vabariigi vapilt 1 lõvi.

Selle muudatusega viiakse Eesti Vabariigi vapp vastavusse karantiini ajaks kehtestatud reeglitega – 3 lõvi asemel jääb vapile alles 2 lõvi, samuti suurendatakse lõvide omavahelist vahemaad.

„Tänu ühe lõvi eemaldamisele Eesti vapilt saab täidetud maksimaalselt lubatud 2 isiku reegel,“ kommenteeris otsust peaminister Jüri Ratas.

„Tõsi, vapile jäävad kaks lõvi ei täida täielikult kahemeetrise vahemaa reeglit, aga suurendasime nende kahe lõvi omavahelist distantsi nii palju kui võimalk“ selgitas Ratas. „Kahjuks ei ole meie riigi vapp nii suur, et me saaksime täielikult täita selle kahemeetrise omavahelise vahemaa nõude. Aga tegime nii palju, kui võimalik. Enam kaugemale neid lõvisid üksteisest viia ei olnud võimalik, sest vapi alus lõppeb enne ära.“

2 lõviga uus ajutine Eesti Vabariigi suur vapp

Ratas selgitas, et valitsuskomisjonis kaaluti ka ideed suurendada vapi mõõtmeid sellisteks, et oleks võimalik täielikult ära täita 2 meetrise distantsi nõue, aga sellest ideest siiski loobuti.

„Otsustasime, et lähtume siin juba „Kevadest“ tuntud põhimõttest, et kui tervet ülesannet teha ei õnnestu, siis teeme vähemalt pool. Seetõttu piirdusime hetkel otsusega, et täidame vähemalt pool sellest 2+2 nõudest ning  seetõttu eemaldame vapilt ühe lõvi ja vapile jääks alles kaks lõvi.”

Vastu võetud otsuse kohaselt jäävad Eesti Vabariigi vapile 2 lõvi kuni praeguse karantiini perioodi lõpetamiseni. Koheselt peale karantiini perioodi lõpetamist lubatakse kolmandal lõvil naasta oma väärikale kohale Eesti Vabariigi vapil.

LOE LISAKS:

Eriolukord nõudis esimesed ohvrid – alates 1. aprillist tõuseb vabariigi presidendi, riigikogu esimehe, peaministri ja riigikohtu esimehe palk

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga