RÕÕMUSÕNUM VALITSUSELT: Valitsus otsustas, et Eestil on kõige suurem!

0 Shares

Ministrid edastamas tänasel valitsuse pressikonverentsil rõõmsaid uudiseid
(Foto: Postimees)

Neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil kommenteerisid valitsuse otsuseid peaminister Jüri Ratas, siseminister Mart Helme ja välisminister Urmas Reinsalu.

Pressikonverentsi avas peaminister Jüri Ratas, kes alustas oma ettekannet ülimalt rõõmsas tujus: „Tänasel valitsuse istungil arutasime selle üle, et viimasel ajal on olnud Eestis väga palju negatiivsust, üksteise halvustamist ja omavahelist ärapanemist. Jõudsime kogu valitsusega   ühisele arusaamisele, et meile kõigile on vaja rohkem positiivseid uudiseid.“

Positiivne uudis – Eestil on kõige suurem!

„Ja nüüd ongi mul peaministrina hea võimalus edastada kõigile Eestis elavatele inimestele väga positiivse sõnumi – täna otsustas valitsus, et Eestil on kõige suurem! Mitte lihtsalt suurem kui meie naabritel Lätil, Leedul või  Soomel. Aga lihtsalt kõige suurem maailmas!“ jätkas peaminister rõõmsalt.

Kõige kiirema kinnitamine jääb tulevikuks

„Lisaks arutasime seda, kas valitus peaks lisaks otsustama, et Eestil on kõige kiirem. Peale väikest arutelu jõudsime siiski ühisele seisukohale, et kuna me juba otsustasime, et Eestil on „kõige suurem“, siis kui lisada sellele veel “kõige kiirem“, siis oleks seda ehk ühe korraga liiga palju. Minu arvates piisab hetkel täiesti sellest, et Eestil on kõige suurem. Seda, kas Eestil on kõige kiirem, saame otsustada ka tulevikus, kui on vaja jälle edastada  mõnda rõõmsamat sõnumit,” selgitas peaminister.

„Ka EKRE-le sobib täiesti, et Eestil on kõige suurem,“ jätkas Mart Helme. „Vaatasime ja analüüsisime erinevaid uuringuid ja statistikat. Kui veel eelmisel aastal olime maailma arvestuses hnnanguliselt 5. kohal, siis täna see valitsus otsustas, et oleme teinud piisavalt head tööd ja saame kinnitada, et Eestil on kõige suurem. “

Välisminister Urmas Reinsalu lisas omalt poolt, et ka Isamaa toetab valitsuspartnerite mõtet, et Eestil on kõige suurem: „Nüüd, kui oleme praeguse valitsusega ära otsustanud selle tähtsa küsimuse, et Eestil on kõige suurem,  on hea siit palju positiivsemas meeleolus edasi minna.“

President Kersti Kaljulaid rõõmustamas selle üle, et Eestil on kõige suurem
(Foto: Presidendi kantselei / ERR)

Välisministril võimalus nüüd uhkustada oma kolleegide ees välismaal

„Minul välisministrina on veel eriti hea meel, et kohtudes edaspidi oma kolleegidega Euroopas ja mujal maailmas, saan neile rõõmsalt kinnitada, et vastavalt tänasele Eesti valitsuse otsusele on Eestil kõige suurem,“ ütles Reisnalu.

Abirattale jäi valitsuse pressikonverentsilt küll veidi segaseks, et mis asi see on, mis Eestil on kõige suurem. Samas on meil heameel selle üle, et üle hulga aja on kõik valitsuskoalitsiooni liikmed ühisel seisukohal. Tuleb tunnistada, et juba tükk aega pole keegi näinud valitsuse liikmeid nii rõõmsalt ja üksmeelselt ühise laua taga.

Hea Abiratta lugeja, anna meile teada, kas sina said aru, mis asi on Eestil kõige suurem? Milliseid emotsioone tänane valitsuse otsus sinus tekitab? Ja kas valitsus peaks lisaks otsustama, et Eestil on ka kõige kiirem?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga