abiratas.ee

Swedbanki juht Robert Kitt treenib Ironmaniks valmistudes eelkõige pöidlalihaseid

Ain-Alar Johanson ja Robert Kitt demonstreerivad oma intensiivsete pöidlatreenigute tulemusena saadud tugevaid pöidlaid. (Foto: Postimees)

Suvel Otepääl toimuvaks triatloniks teeb usinalt trenni teiste seas ka Swedbank Eesti juhatuse esimees Robert Kitt.

“Registreerisin ennast Ironman 70.3 Otepää poolpikale triatlonile. Ei, ma ei ole hulluks läinud. Olen hoopis alates oktoobrist süsteemselt treeninud,” kirjutas Robert Kitt sotsiaalmeedias.

Robert Kitti sõnu kinnitab treener Ain-Alar Juhanson «Mul väga hea meel, et Robert Kitt on alustanud treeninguid ja innustab kindlasti oma kolleege, teiste ettevõtete töötajaid kui ka laiemalt Eesti inimesi sportima ning suviseks hooajaks valmistuma,” ütles Ain-Alar Juhanson.

Lähenevad asjale teadulike meetoditega – rõhk eelkõige teoorial

Ain-Alar Juhanson lisas kohe: “Minu varasemad triatloni õpilased (Tanel Padar, Märt Avandi, Raivo E. Tamm – toimetus) olid kõik puhtal kujul meelelahutajad. Nendega oli lihtne, näiteks ütlesid, et Tanel, pane nüüd siin basseinis 2 tunniga 10 kilomeetrit ja Tanel pani. Purakat oli sees nii palju, et pigem pidi teda tagasi hoidma.

Robertiga, kellel on doktorikraad, on hoopis teine lugu. Robert läheneb kogu treeningprotsessile väga teaduslikult. Nii pea, kui tema jaoks mõne uue harjutuse välja mõtlen, on temal juba leitud mitu teadusartiklit selle harjutuse kohta. Siis me analüüsime ja diskuteerime nendes teadusartiklites toodud hüpoteeside ja teooriate üle. Enamus trennist lähebki selle peale. Aga selge on see, et kes teoreetiliselt ennast põhjalikult ette ei valmista, selle pole mõtet füüsilise poolega üldse alustada. Kiidan ikka Robertit, tema poolt on väga tubli ja põhjalik lähenemine alati.”

Plaanib enamuse trassi läbida allamäge

Robert Kitt ise kommenteeris treeneri juttu järgmiselt: “Nojah, ma mõtlesin kohe, et selline toore jõuga vajutamine pole minu still. Näiteks vaatasin Otepää ümbruses kulgevat rattasõidu trassi ja märkasin kohe, et sisuliselt pool trassist kulgeb allamäge. Sama on ka jooksutrassi puhul – pool on allamäge. Nüüd mul ongi plaan, et proovin läbida selle trassi liikudes ainult allamäge ning vältida ülesmäge lõike. Ja sellise taktika puhul polegi vaja ennast hulluks treenida. Tähtis on ennast ette valmistada ja olla tugev teoreetilise poole pealt. Ratast vändata oskab iga mees, aga kuidas seda teaduslikult õigesti teha, on omaette küsimus. Ja kes lapsepõlves on proovinud rattaga sõita, ega sellel pole see ka täiskasvanuna ununenud. Palju tähtsam on tähelepanu pöörata just väiksematele aga olulistele nüanssidele. Praegugi treenin peamiselt pöidlalihaseid, et saaksin aeglasemalt ees liikujatele pidevalt rattakella helistada kui neist mööduma hakkan.”

Plaan kallutada Pühajärve pinda, et oleks võimalik läbida ujumisdistants allamäge

Meie küsimusele, et kuigi ratta- ja jooksutrassist on pool trassi allamäge, siis mida teha ujumistrassiga, mis on enam-vähem ühtlasel tasapinnal, selgub, et ka sellele on mõeldud. “Hetkel on Pühajärve pind tõesti enam-vähem tasane, ei mingeid tõuse ega laskumisi. Aga meil on selline plaan, et kui Swedbank tuleb ürituse sponsoriks, siis tõstame veidi Pühajärve ühte külge nii, et järvepind jääks väikese kallakuga. Peale seda on ka ujumise osa oluliselt lihtsam – hüppad järve ühest otsast vette ja peale seda lased gravitatsioonil teha oma töö ning “sõidadki” allamäge Pühajärve teise kaldani. Peamine, et ikka õigel ajal veest välja saad ning hooga kaldaäärsesse võsastikku ei kihuta,” kommenteeris Robert Kitt.

Peamine eesmärk edestada Jürgen Ligi

Abiratas.ee küsimusele, milline on Robert Kiti peamine endale seatud eesmärk triatlonile minnes, vastas Robert järgmiselt: “Starti minnes on minu kindel eesmärk edastada meie sportlikku superministrit Jürgen Ligi. Ideaalis möödun temast vähemalt 3 korral, nii ujumis-, ratta- kui jooksutrassil. Jürgen pidevalt uhkustab Facebookis oma hea füüsilise vormi üle. Tahan nüüd talle näidata, et hea tahtmise korral leidub Eestimaal temast paremas füüsilises vormis olevaid finantsmaailma tegelasi!”

Ironmani poolpikk triatlon saab Otepääl 15. juunil teoks 4. korda ning sellele oli registreerunud eelmise nädala seisuga juba ligi 600 individuaalosalejat ning üle 30 võistkonna 25 riigist.

Hea Abiatas.ee lugeja, kuidas tuleks sinu arvates lisaks pöialde treenimisele veel ette valmistuda triatloni läbimiseks?

Exit mobile version