Site icon abiratas.ee

TOETUS MAAELUMINISTRILE: Koolilapsi ootavad edaspidi ees kartulikorjamisvaheaeg, kevadkülvivaheaeg, adrahooldusvaheaeg ja kõplamisvaheaeg

SELLIST LÕBUSAT KOOLIVAHEAJA VEETMISE VÕIMALUST NAUDIB KINDLASTI IGA KOOLILAPS!
(FOTO: ANDRUS EESMAA)

Maaeluminister Arvo Aller tuli välja ettepanekuga saata võõrtööliste asemel põldudele appi Eesti õpilased. Selle ettepanekuga loodab maaeluminister toetada töökäte puuduses vaevlevaid põllumehi.

Et toetada maaeluministri ettepanekut, otsustas Haridusministeerium alates järgmisest õppeaastast ümber nimetatakse traditsioonilised koolivaheajad.  Näiteks senine sügisvaheaeg nimetatakse ümber kartulikorjamisvaheajaks. Lisaks muudetakse ära ka teiste koolivaheaegade nimetused – nii hakkab kevadvaheaja asemele koolilastel olema „kevadkülvivaheaeg“, talvevaheaja asemel „adrahooldusvaheaeg“ ja suvevaheaja asemel „rohimis- ja kõplamisvaheaeg“.

Haridusministeeriumi pressiesindaja selgitas, et koolivaheagade ümbernimetamisega soovitakse senisest rohkem väärtustada kohalike põllumeeste tööd.

„Praegused koolivaheajad langevad kokku traditsiooniliste põllutööde perioodiga,“ selgitas haridusministeeriumi pressiesindaja. „Et tõsta meie koolilaste teadlikkust traditsiooniliste põllutööde tähtsusest, siis otsustas Haridusministeerium anda traditsioonilistele koolivaheaegadele uued, põllumehe tööd oluliselt rohkem väärtustavad nimed.“

Pressiesindaja selgitas veel, et koolivaheaegade ümbernimetamisega traditsiooniliste põllutööde järgi avaldab Haridusministeerium kindlat toetust maaeluministri ettepanekule.

„Ministeeriumi ametnike arvates on see suurepärane ettepanek,“ selgitas pressiesindaja. „Selle asemel, et raisata oma koolivaheaeg sõpradega ringi hängimisele, oma nutitelefoni näppimisele või päev otsa Netflixi vahtimisele, avaneb lastel edaspidi suurepärane võimalus teha tutvust suurt füüsist nõudva põllutööde peensustega. Peale seda, kui õpilane on terve nädala korjanud põllul kartulleid või teostanud kevadisel põllul kevadkülvi, väärtustab selline õpilane oluliselt rohkem meie põllumehe tööd ja saavutusi.“

Exit mobile version