JÕULUTRAHVID TULEKUL: MuPo alustab aknalauale jäetud sussiomanike trahvimist

210 Shares

SELLEL AKNAL MÄRKASID MUPO TÖÖTAJAD MASSILIST LINNA HEAKORRA REEGILTE RIKKUMIST. ÕNNEKS OOTAB KÕIKI RIKKUJAID RAHATRAHV! (PILT: SCANPIXS/OPLEHT.EE)

Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet (MuPo) tuletab tallinna elanikele meelde, et täna algab Tallinnas erakorraline heakorrakampaania, mille käigus pööravad MuPo töötajad erilist tähelepanu eluruumide aknalaudadele. Kampaania käigus kontrollivad MuPo töötajad, et aknalaudadele poleks jäetud vedelema tühje sokke, susse või muid jalanõusid.

Aknalauale vedelema jäetud soki- või sussiomanikule on MuPo töötajal õigus väljastada rahatrahv kuni 300 eurot ööpäevas.

MuPo korrapidajale on viimaste nädalate jooksul laekunud hulgaliselt kaebusi selle kohta, et elanikud jätavad oma eluruumide aknale vedelema sokke, susse ja kõikvõimalikke muid jalanõusid, rikkudes sellega linna poolt kehtestatud heakorra eeskirja. Eriti suurel hulgal on viimaste nädalate jooksul sokke ja susse jäetud aknalaudadele vedelema hilisõhtul ja öisel perioodil.

Vastavalt Tallinna linnas kehtivale heakorra eeskirjale vastutab iga eluruumi omanik selle eest, et tema aknalauad oleksid korras ja puhtad ning et aknast möödujale avaneks esteetiline vaade aknale.

„Aknalauale ööseks vedelema jäetud sokid ja sussid lähevad otseselt vastuollu heakorra eeskirja selle punktiga, mis nõuab, et iga eluruumi omanik peab tagama tänaval möödujale esteetilise vaate aknast sisse,“ selgitas MuPo esindaja.

„Viimaste nädalate jooksul on Tallinnas tekkinud olukord, kus suurel arvul eluruumide omanikke on otsustanud ignoreerida kehtivaid heakorra eeskirju, toppides oma aknalauad täis tühje sokke, susse, kingi, sandaale, saapaid, risustades sellega vaadet oma aknalaudadele. Meile on laekunud isegi kaebusi, kus aknalauale on jäetud vedelema 1,5-meetised kalamehekummikud!“ selgitas MuPo esindaja täna algava kampaania põhjuseid.

Annikat ja Kaisat on ootamas ees rahatrahv tuleohutusreeglite jämeda rikkumise eest – rangelt on keelatud asetada kergesti süttivaid esemeid lahtise tule vahetusse lähedusse! (Foto: annihobid.wordpress.com)

„Oleme püüdnud inimestele selgitada, et kingad-saapad tuleks jätta esikusse ja sokid panna sahtlisse, mitte aga jätta need aknalaudadele vedelema. Aga kes meid kuulab? Inimesed on arvamusel, et vaatamata linna heakorra eeskirjadele, on inimestel õigus jätta oma aknalaudadele vedelema suvalist pahna,“ selgitas nördinud MuPo esindaja.

„Kuna inimesed meie heatahtlikele selgitustele ei reageeri, siis ei jäänud meil üle muud, kui proovida karmimat lähenemist ning seetõttu hakkavad MuPo inimesed alates tänasest trahvima kõiki elanikke, kelle aknalauale on jõetud vedelema tühjad sokid, sussid, kingad või muud jalanõud,“ lisas MuPo esindaja.

Vastavalt kehtivale heakorra eeskirjale tohib sokke ja sokke asetada aknalauale ainult koos parkimiskellaga ning maksimaalselt 15 minutiks.  Lisaks peavad aknalaual olevad esemed moodustama esteetilise vaate.

Käesoleva kampaania raames hakkab elanike aknaid kontrollima kuni 120 MuPo töötajat, kampaania kestab kuni 10. jaanuarini.

* Uudis ilmus esmakordselt 23.12.2020

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga