KAS REFORMIERAKONNAL KITSAS KÄES? Taavi Rõivasel pole raha kirjamarkide ostuks

0 Shares

Täna avaldas Eesti Päevaleht oma portaalis Taavi Rõivase avaliku kirja Jüri Ratasele, millega ta esitab Jüri Ratasele mõned teda huvitavad küsimused.  

Taavi kirja saab lugeda siin.

Iseenesest pole selles kirjas midagi kummalist, Taavi tunneb huvi, mida Jüri arvab mingitest asjadest, samas kirjas avaldab samade asjade kohta oma arvamuse ka Taavi ise. Kiri nagu kiri ikka. Taolisi kirju on inimesed saatnud üksteisele juba tuhandeid aastaid.

Antud kirja puhul on kirjast endast hoopis olulisem fakt, kuidas Taavi selle kirja Jürile edastas.

Kas Reformierakonna uus säästunipp – kirjade edastamine läbi uudisteportaali?
(Foto: Ekspress Meedia, Eesti Päevaleht)

Tavaliselt toimub kirja saatmine järgmiselt: inimene võtab paberi ja kirjutusvahendi, kirjutab oma kirja valmis, paneb kirja ümbrikusse ning kirjutab ümbrikule kirja saaja nime ja aadressi. Peale seda läheb inimene postkontorisse, ostab sealt kirja saatmiseks vajaliku margi, kleebib ümbrikule margi ja paneb kirja selleks ette nähtud postkasti. Peale seda toimetavad Omniva tublid töötajad kirja adressaadini. Kogu lugu! Kokkuvõttes täiesti tavaline normaalne protsess, milles ei tohiks olla midagi arusaamatut.

Ometi tegutses käesoleval juhul Taavi hoopis teistsuguse mustri järgi – selle asemel, et viia oma Jürile mõeldud kiri postkontorisse, saatis ta selle (tõenäoliselt) elektroonilise edastusvahendi kaudu Eesti Päevalehele.

Lähtuvalt ülaltoodust, soovib Abiratas.ee esitada mitu avalikkuse jaoks olulist küsimust.

  • Kas Reformierakonnal tõesti pole enam raha mõne kirjamargi ostmiseks, et Taavi saaks saata kirju oma sõpradele nagu teised normaalsed inimesed?
  • Kui Reformierakonnal puudub raha mõne kirjamargi ostuks, siis kuhu on kulunud kõik neile riigieelarvest eraldatud toetussummad?
  • Kas kõik Reformierakonnale kulunud toetussummad kulusid valimisreklaamiks?
  • Kuidas saavad Eesti elanikud usaldada Eesti riigi ja riigieelarve juhtimise erakonnale, kes ei suuda kasutada oma rahalisi vahendeid nii, et jätkuks mõne kirjamargi ostmiseks?
  • Kas Reformierakond hakkab ka edaspidi saatma oma liimete kirju läbi avalike uudiste portaalide?
  • Miks Reformierakonna liikmed arvavad, et kõikidele eestimaalastele pakub huvi, mida nad oma kirjasõpradele kirjutavad?
  • Kui Reformierakonnal siiski jagub raha kirjamarkide ostmiseks, siis kas oma praeguse teoga näitab Taavi, et Reformierakond ei usalda Omniva teenuseid? Või siis ei olda rahul Omniva teenuste kvaliteediga?

Abiratas.ee tegevust ei toetata riigi eelarvest, seetõttu pole ka meil raha, mida kulutada kirjamarkidele. Seetõttu esitame need küsimused siin avalikult, loodetavasti saame asjaosalistelt neile ammendavad vastused.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga