Hetkel on Stenbocki maja katusele paigutatud võimas maksuideede radar veel katsetamisjärgus.
(Foto: Ilmar Saabas)
“Kui tuleme võimaluste juurde, mis Eesti riigis on, siis näeme, et järgmise kolme-nelja aasta jooksul langeb maksukoormus alla 33 protsendi. Arvan, et see on küll debati koht, kuidas riiki läbi sellise maksukoormuse edasi viia” ütles peaminister Jüri Ratas 11. septembril.
Ratase sõnul on Eesti ühiskond ja poliitika vaadanud maksu- ja eelarveküsimusi väga ühekülgselt ning isegi dogmaatiliselt: “Viimased paarkümmend aastat on meil olnud eelarvele väga konservatiivne lähenemine. Sellest on saanud mingi dogma, lausa nagu usk, ja seda ei tohi isegi mitte arutada.”
Eesti Panga statistika kohaselt oli augusti seisuga majapidamistel hoiuseid kokku 7,9 miljardit eurot, mida on aastatagusest 10% rohkem, ja ettevõtetel 6,9 miljardit eurot ehk 6% rohkem.
Ära küsi mida saab riik teha sinu jaoks, küsi mida saad sina teha riigi jaoks!
Sellest tulenevalt otsustas valitsus oma viimasel koosistumisel, et Stenbocki maja katusele paigutatakse uus võimas radarisüsteem, mis hakkab välja peilima erinevaid uusi maksuideid.
“Vaatamata Eesti valitsuste pikaajalisele pingutustele on rahvale kogunenud ligi 8 miljardi eest hoiuseid. Minu arvates on praegu just paras aeg anda osa sellest rahast tagasi Eesti riigi ja ühiskonna hüvangus. Sellest tulenevalt ei tohiks olla inimestele probleem anda oma kogunenud deposiitidest mõnikümmend eurot tagasi riigile,“” kommenteeris Ratas uue radari ideed.
Kõigile inimestele, kes kardavad tulevikus suurt maksutõusu, tuletas Jüri ratas meelde ühte tuntud ütlust: „Ära küsi mida saab riik teha sinu jaoks, küsi mida saad sina teha riigi jaoks!“
Radari esimesed katsetused andsid hämmastavaid tulemusi
Radari esimestel katsetustel püüdis radar kinni juba päris mitu ideed selle kohta, mida valitsus võiks tulevikus täiendavalt maksustada:
- küllastunud rasvu;
- piimatooteid;
- vihmavett;
- droonide kasutamist;
- ilutulestikke;
- arvutimänge;
- plastikust joogikõrsi;
- sõnavabadust;
- kilekotte;
- saunas käimist;
- turismireise;
- moosikeetmist;
- juurviljade konserveerimist;
- käsitööd;
- hingeauru raiskamist jne.
“See on hämmastav,“ kommenteeris Jüri Ratas radari katsetuse tulemusi. „Kui vaatan hommikul seda radari andmete väljatrükki, siis on meil veel väga palju asju ja võimalusi, mida me saaksime täiendavalt maksustada.
„Hetkel oleme veel radari katsetamisfaasis,“ kommenteeris olukorda radari katusele paigutanut tehnik.
“Esimesed katsetused on andnud juba päris hämmastavaid tulemusi. Nüüd on vaja veel veidi radari timmimist ja kalibreerimist. Loodetavasti saame lähinädalatel radari 100% töörežiimi ja küll siis hakkab valitsusele tulema häid maksuideid nagu Vändrast saelaudu!” on radarit seadistav tehnik lootusrikas.
Hea Abiratta lugeja, anna meile kommentaarides teada, mida võiks sinu arvates valitsus tulevikus veel maksustada?