Müügitingimused

Müügitingimuste kehtivus

Veebipoe abiratas.ee omanik on Satariba OÜ (registrikood 14656879), aadress: Telliskivi tn 57, Tallinn 10412, Harjumaa, Eesti. Kontakttelefon +372 53 63 43 25 ja e-posti aadress info[at]abiratas.ee
Müügitingimused kehtivad abiratas.ee veebipoest ostja (edaspidi Tarbija) ja ettevõtja Satariba OÜ (edaspidi Veebipood) vahel kaupade ja teenuste ostmisel.
Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad Veebipoest toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad võlaõigusseadus (edaspidi VÕS), tarbijakaitseseadus (edaspidi TKS) ja teised õigusaktid.
Veebipood jätab endale õiguse teha müügitingimustes muudatusi. Nimetatud muudatusi kajastatakse veebilehel abiratas.ee/muugitingimused

Hinnainfo

Kõik Veebipoes toodud hinnad on eurodes.
Ostud edastatakse elektroonilisel teel (e-mail ja/või allalaadimine Veebipoest) ja transporditasu ei lisandu.
Hinnad kehtivad tellimuse vormistamisest kuni vormistatud tellimuse maksetähtaja aegumiseni (kolm päeva pärast tellimuse vormistamist).
Kui tellimus on esitatud enne müügitingimuste või hindade muutmist, kohaldatakse Tarbija ja Veebipoe vahel tekkinud õigussuhetele tellimuse vormistamise ajal kehtinud tingimusi.
Veebipood jätab endale õiguse teha müügihindades muudatusi. Nimetatud muudatusi kajastatakse veebilehel

Tellimuse vormistamine

Lisage soovitud tooted ostukorvi.
Tellimuse vormistamiseks vajutage ostukorvis lingile „Mine maksmaˮ.
Tellimuse vormistamise lehel täitke nõutud andmeväljad, valige teile sobiv toodete kohaletoimetamise viis ja vajutage lingile „Tellimus koos maksekohustusegaˮ. Seejärel kuvatakse ekraanile arve, mille saate tasuda mugavalt kas pangalingi kaudu (Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop, Pocopay ja Liisi ID) või PayPali abil euromaksena. Andmed euromakse sooritamiseks koos kõigi kehtivate riiklike maksudega ja lisanduvate tasudega leiate pärast tellimuse kinnitamist ekraanile kuvatud arvelt.
Täitke andmete ja tellimuse kinnituse leheküljel olevad lahtrid tähelepanelikult, sest esitatud informatsiooni täpsusest ja õigsusest sõltub Teie ostetud toodete kiire ja tõrgeteta kohaletoimetamine ning hilisem vaidluste ja pretensioonide lahendamine.
Veebipoes sooritatud tellimusi käsitletakse automaatselt, tellitud kaup ja arve laekub teie meiliaadressile ühe tunni jooksul peale makse laekumist Veebipoe pangakontole.

Veebipood on esitatud isikuandmete töötleja, Veebipood edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le.

Müügilepingu jõustumine

Kauba müügilepinguga kohustub Veebipood andma Tarbijale üle olemasoleva Kauba ning tegema võimalikuks omandi ülemineku Tarbijale, Tarbija aga kohustub Veebipoele tasuma Kauba eest esitatud arvel näidatud summa ja võtma Kauba vastu.
Tellimused, mille eest ei ole tasutud, annulleeritakse kolme päeva möödudes alates tellimuse vormistamisest.
Müügileping jõustub pärast Tarbija tehtud makse laekumist Veebipoe pangakontole.

Kohaletoimetamine

Pärast müügilepingu jõustumist saadetakse tellitud Kaup ja arve teie meiliaadressile ühe tunni jooksul.
E-poe veebilehel näidatud kohaletoimetamise tähtajad kehtivad tellimuse summa laekumise hetkest Veebipoe pangakontole.
Viivitusteta kohaletoimetamiseks tuleb olla hoolas ning tellimuse vormistamisel esitada kohaletoimetamise andmete sisestamisel tõele vastavad ning kehtivad andmed.

Taganemisõiguse puudumine

Lähtuvalt Võlaõigusseaduse (VÕS) § 53 lg 4 ei kohaldata Abiratas.ee Veebipoest ostetud e-raamatutele (digitaalse sisu edastamine, mida ei toimetata kätte füüsilisel andmekandjal) Tarbija ostust taganemisõigust.
Ostu sooritamisel kinnitab Tarbija, et on teadlik ja nõustub taganemisõiguse puudumisega.

See tähendab, et kui sa oled ostnud Abiratas.ee Veebipoest mõne meie e-raamatu (ehk digitaalselt alla laaditava faili) ja sa oled selle eest maksnud, siis ei ole sul võimalik hiljem oma ostust taganeda (ükskõik millisel põhjusel) ja nõuda Veebipoelt makstud raha tagastamist.

Vääramatu jõud

Veebipood ei vastuta Tellijale tekitatud kahjude või kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või kauba kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida Veebipood  ei saanud mõjutada või ette näha.

Isikuandmete töötlemine

Tarbija annab veebipoes andmeid sisestades ning vastava kinnitusega õiguse koguda ja töödelda Tarbija isikuandmeid (nimi, e-postiaadress), mille abil toimetatakse tellitud kaup kohale.
Tarbijal on igal ajal õigus keelata oma isikuandmete kogumine ning kasutamine, välja arvatud juhul, kui see on vajalik lepingust tuleneva nõude sissenõudmiseks või kauba kohaletoimetamiseks.
Elektrooniliste isikuandmete kasutamine otsepostituseks toimub ainult siis, kui Tarbija on selle jaoks andnud eraldi nõusoleku.
Krüpteeritud andmeside pankadega ostude eest tasumisel tagab Tarbija personaalsete pangatunnuste turvalisuse ja neile puudub ka Veebipoel ligipääs.

Tarbija õigus pöörduda tarbijakaebuste komisjoni poole

Kui Veebipood on keeldunud Tarbija kaebust lahendamast või Tarbija ei ole nõus Veebipoe pakutud lahendusega ja leiab, et on rikutud tema õigusi või kahjustatud tema huve, võib Tarbija esitada kaebuse tarbijakaebuste komisjonile Tarbijakaitseameti kaudu või kohtule. Tarbija võib esitada kaebuse ise või esindaja kaudu. Tarbijakaitse komisjoni andmed on toodud Tarbijakaitseameti kodulehel, Euroopa Liidu liikmesriikides tekkivate probleemide lahendamiseks pöörduda Euroopa Liidu tarbijate Nõustamiskeskusse.