LILLA LIPP STROOMI RANNAS: Esimene täielikult heterovaba tsoon Eestis!

Lilla lipp Stroomi rannas
47 Shares

STROOMI RANNAS LEHVIV LILLA LIPP TÄHISTAB ESIMEST TÄIELIKULT HETEROVABA TSOONI EESTIS

Põhja-Tallinna linnaosavalitsus teatas, et täna heisati Stroomi rannas lipuvardasse lilla lipp, millega järgmise kolme kuu jooksul saab Stroomi rannast esimene täielikult heterovaba tsoon Eestis.

Linnaosavalitsuse esindaja sõnul on tegemist esimese omalaadse eksperimendiga, kus üks osa linnaruumist eraldatakse ainult LBTGQ+ inimeste kasutusse ning kuhu on keelatud siseneda ennast heteroseksuaalidena identifitseerivatel inimestel.

Järgneva kolme kuu jooksul on Stroomi randa oodatud ainult LBTGQ+ ringkondade esindajad ehk siis kõik need inimesed, kes ei identifitseeri ennast heteroseksuaalsena.

Sisenemine Stroomi rannas olevasse heterovabasse tsooni hakkab toimuma vastava mitteheteropassi ettenäitamisel. Vastava dokumendi väljastab igale soovijale perearsti poolt väljastatud tõendi ettenäitamisel Põhja-Tallinna linnaosa valitsus.

Esialgu kuulutati niinimetatud heterovaba tsoon Stroomi rannas välja kolmeks kuuks. Linnaosavalitsuse esindaja sõnul on tegemist esialgse testperioodiga.

Kui eksperiment õnnestub ja rahule jäävad nii LBTGQ+ inimesed kui heteroseksuaalidest linnakodanikud, siis on tõenäoline, et täielikult heterovaba tsooni kehtivust Stroomi rannas pikendatakse ka edaspidiseks.

Täna alanud eksperimentaalne heterovaba tsoon on tekitanud juba elavat vastukaja teistes ühiskonnagruppides. Näiteks EKRE esindajad on juba lubanud, et järgmise nädala alguses korraldatakse nende poolt heterovaba tsooni peasissepääsu ees rahvarohke meeleavaldus, millega protestitakse nii antud tsooni kui ka masti tõmmatud lilla lipu vastu.

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga