PIIRANGUD LEEVENEVAD: Valitsus vähendab minimaalse distantsi hoidmise nõuet 2 meetrilt 1,95 meetrini!

1.2K Share

Tänasel valitsuse koosolekul kaaluti võimalust, et vähendada alates 28. aprillist inimestevahelise minimaalse distantsi nõuet 2 meetri pealt 1,95 meetri peale.

On ebaselge, kas uus otsus järgib uusi meditsiinilisi teadmisi või soovib valitsus lihtsalt vastu tulla inimeste soovidele ja lihtsalt leevendada varasemalt seatud rangeid piiranguid.

“Kinnitan, et lähtume oma otsustes eelkõige Teadusnõukoja ja Terviseameti soovitustest. Samas peame hoidma vastutustundlikku lähenemis kõigi meie inimeste tervisele,“ kinnitas peaminister Kaja Kallas

„Peale põhjalikku kaalumist jõudsime tänasel valitsuse koosolekul otsusele, et inimestevahelise distantsinõude vähendamine viie sentimeetri võrra ei suurenda märkimisväärselt koroonaviirusesse haigestumise riski,“ lisas Kallas

Kaalutakse miinimumi edasist vähendamist isegi 1,90 meetri peale

Kallas selgitas veel, et kui uus lubatud 1,95 meetrise vahemaa hoidmise nõue toimib ja uusi tagasilööke ei järgne, siis on valitsus valmis edaspidi kaaluma nõutava minimaalse distantsi nõuet veelgi vähendama, näiteks 1,90 või lausa 1,75 meetri peale.

Rõõmusõnum toitlustusasutustele ja kaubanduskeksustele

Valitsuse tänane otsus on kindlasti tõeline rõõmusõnum kõigile restoranidele ja toitlustusasutusetele, sest nüüd lubatakse toitlustusasutustel paigutada kõik oma lauad 5 sentimeetri võrra teistele laudadele lähemale.

Samuti on suurtel kaubanduskeskustel nüüd võimalik ümber tõsta keskuste põrandale kleebitud kleebised, mis märkisid varasemalt nõutud 2-meetrist vahemaad.

Hea Abiratta lugeja! Vajame Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja pane meile õlg alla! Iga euro loeb!

One Comment on “PIIRANGUD LEEVENEVAD: Valitsus vähendab minimaalse distantsi hoidmise nõuet 2 meetrilt 1,95 meetrini!”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga