RÕÕMUSÕNUM MITTEVAKTSINEERITUTELE: Kuigi koroonameetmed karmistuvad, jääb viin Eestis jätkuvalt odavaks!

Oma peaga mõtlev mees
51 Shares

SEE OMA PEAGA MÕTLEV MEES NAUDIB JÄRGNEVATEL KUUDEL MEELEAHUTUST KODUSTES TINGMUSTES ODAVA ALKOHOLI SELTSIS (FOTO: 1NARCOLOG.RU)

Teisipäeval otsustas valitsus karistada koroonaviiruse vastaseid meetmeid Eestis.

Valitsuse otsuse kohaselt ei pääse alates järgmisest nädalast kuni 10. jaanuarini negatiivse koroonatõendiga enam neisse avalikesse kohtadesse, kus on koroonatõendi kontrollimise kohustus.

Paljudele mittevaktsineeritutele on valitsuse antud otsus põhjustanud suurt meelehärmi.

Uus piirang tähendab, et näiteks kinno, teatrisse, kontserdile, spordiklubisse jm, kuhu seni pääses ka negatiivse koroonaprooviga, lastakse edaspidi sisse üksnes vaktsineerimise või läbipõdemise korral, mida peab koroonapassiga tõendama. Koroonapass on kohustuslik alates 18. eluaastast, alaealistelt oma vaktsineerituse tõendamist ei nõuta.

Samas soovis valitsus siiski edastada positiivse sõnumi ka kõigile mittevaktsineeritutele. Nimelt kinnitas valitsus, et viina hind jääb Eestis jätkuvalt odavaks. Kindlasti odavamaks kui Soomes.

Viina hinna hoidmist madalana põhjendas valitsus selgitusega , et kõigil Eestimaal elevatel inimestel, kaasa arvatud ka mittevaktsineeritud, on põhiseaduslik õigus odavale viinale.

Seetõttu ei tohiks mittevaktsineeritud olla väga kurvad, sest tänu odavale viinale on ka neil võimalik kodustes tingimustes meelt lahutada ja lõbutseda.

Valitsus toonitas veel, et kuigi mittevaktsineeritud ei saa järgmiste kuude jooksul külastada avalikke üritusi ja avalikke kohti, siis ka kodus odavat viina juues on tähtis jätkuvalt mõelda ikka oma peaga!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga