Peaminister Jüri Ratas viis partei kassasse ainult värvilisi eesti kroone

0 Shares

Peaminister Jüri ratas näitab, kui suur oli tema palk 2006. aastal. Foto: Arvo Tarmula, Lääne Elu

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas kinnitas Keskerakonna rahastamisskandaali kommenteerides, et 2006. aastal Tallinna linnapea rollis annetatud 41 840 krooni pärinesid tema palgast ja ta ei ole musta raha liikumisest teadlik.

Nagu enamus teisi kohalikke meediaväljaandeid, tormas ka ABIRATAS võimalikult kiiresti peaminister Jüri Ratta kabinetti, et tuua omalt poolt  veidi selgust päevakorral olevale põletavale teemale

Lugupeetud peaminister, kuidas Te kommenteerite omalt poolt Keskerakonna 2006. Aasta rahastamisskandaali. Kas sarnaselt paljudele teistele keskerakondlastele (Kadri Simson, Evelyn Sepp ja teised) viisite Te partei kassasse musta raha või mitte?
Juba jälle! Ei ole viinud, no ei ole viinud! Vannun seda käsi südamel! Mina ei viinud partei kassasse mitte mingisugust musta raha! Partei kassasse viisin mina ainult ilusaid värvilisi eesti kroone. Mäletan veel hästi neid viiesajaseid kupüüre, kus oli peal meie rahvuslind suitsupääsuke. Või Koidula pildiga sajaseid kupüüre. Alati, kui ma Koidula pildiga ilusa sajalise kätte võtsin lugesin vaiskelt oma peas sinna juurde mõne tema luulerea. Need olid kõik ilusad värvilised, ei mäleta küll mitte ühtegi musta värvi kupüüri nende seas.

Te olite tollal Tallinna linnapea ja teie palk oli 30,000 krooni. Annetasite tollel aastal erakonna kassasse summa, mis ületab 40 000 krooni, mis moodustab ligikaudu poolteist teie toonast kuupalka. Kuidas on võimalik, et suutsite igapäevaelu kulutuste kõrvalt sellise summa säästa?
No mida siin imestada? Olin tollal noor mees, kogu energia läks töötamisele tallinlaste elujärje parandamiseks, ei mul olnud aega endale mõelda, ega enda peale raha kulutada. Palgarahast kulus põhiliselt ainult veidi söögirahaks ja ülejäänu panin panka hoiusele. Lisaks oli meil tollal linnavalitsuses sekretäriks proua Malle, kes praktiliselt igal hommikul tuli tööle enda valmistatud koduste liha-, kapsa- või porgandipirukatega. Ja kui neid paar tüki lõunasöögiks süüa, siis jällegi jäi lõunasöögi raha üle ja see läks ka kohe panka deposiidile.

Külastasite toona vist väga tihti oma panka, kui pidevalt raha säästsite?
Muidugi, nii mõnigi kord tuli panka külastada mitu korda päevas, mõnikord lausa 2-3 korda päevas. Samas oli see ka tervislik, kuna tollal polnud Edgar teinud veel Tallinnasse tasuta ühistransporti, seetõttu liikusin mina linnas ringi ainult jala, et saaks ka transpordikuludelt säästa

Tollel ajal on erakonnale annetusi teinud paljud tuntud keskerakondlased, kes tegutsevad poliitikas ka praegu. Olite ajal, mil need annetused toimusid, erakonna ladvikus ja erakonna juhatuse liige. Kuidas on võimalik, et te sellest midagi ei teadnud?
Ma tõesti ei ole sellistest asjadest olnud teadlik. Mina partei juhatuses enamasti ei teadnudki, mis parteis toimus. See oli mul rohkem selline sümboolne koht, käisin juhatuse koosolekutel kohal, aeg-ajalt noogutasin ja kogu lugu. Igavuse peletamiseks mängisin omaette telefonis Angry Birdsi. Kogu minu energia kulus eelkõige tallinlaste elujärje parandamisele.

Kas võib öelda, et sarnaselt praegusele Tallinna linnapeale Taavi Aasale, keda pidevalt süüdistatakse selles, et ta ei adu korruptsiooni Tallinna linnavalitsuses, siis ka Teie olete olnud alati puu otsas, kui pauk käis?
Täpselt, nii ongi alati olnud. Vannun käsi südamel. Mina olen alati puu otsas olnud. Ja ma ei tea sellest skandaalist midagi. Ja ei tahagi midagi rohkem teada. Kui ma toona suunasin kogu oma energia tallinlaste elujärje parandamisele, siis praegu läheb kogu minu energia kõigi eestimaalaste elujärje parandamisele. Selle kõrvalt jääb erakonna asjadele ikka päris vähe aega. Ja tööd on kogu aeg nii palju, et isegi Angry Birdsi ei jõua enam mängida. Viimati sai seda mängitud eelmisel sügisel, tõenäoliselt on sõbrad praeguseks hetkeks kõik mu rekordid üle löönud…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga