ÄÄRETULT KURB LUGU: Üks paljulapseline eesti pere pole juba aasta aega saanud kohvi juua!

Kurvad lapsed
410 Shares

KURVAD LAPSED UNISTAVAD UUEST KOHVIMASINAST (FOTO: ERAKOGU)

Statistikaameti andmeil oli keskmine brutokuupalk 2021. aasta esimeses kvartalis 1473 eurot, kasvades mulluse esimese kvartaliga võrreldes 4,9 protsenti.

Kahjuks pole Eesti majanduse viimase aja edulugu ja keskmise palga kasv jõudnud mitte kõigi Eestimaa elanikeni. Näiteks elab Tallinnas üks paljulapseline pere tingimustes, kus nad pole saanud juba peaaegu terve aasta juua kodus mitte ühtegi tassi kohvi.

Käesolevaga toomegi oma lugejateni kirjelduse sellest ääretult kurvast olukorrast, mis antud peret on tabanud.

Olukord ei ole siiski olnud alati nii kurb ja raske. Nimelt jõi antud perekond minevikus mitu tassi kohvi päevas – enamasti küll hommikul, aga aeg-ajalt ka lõunaks ja isegi õhtul.

Perel oli köögis ilus ja võimas Jura kohvimasin, mis valmistas hästi lõhnavat ja maitsvat kohvijooki vastavalt valikule – kes tahtis midagi lihtsat, sai valida tavalise musta kohvi või kohvi piimaga. Kes soovis veidi peenemat kohvijooki, võis valida latte või cappuccino vahel.

See kõik oli siis, kui olid veel ilusad ajad. Tänaseks päevaks on see kõik möödanik.

Nimelt pidi pereema Mailis (isikute anonüümsuse kaitsmiseks on kõik nimed käesolevas artiklis muudetud- toimetus) selle ilusa Jura kohvimasina umbes aasta aega tagasi oma töökohta tagasi viima ning paljulapseline pere jäi ilma kohviautomaadita.

Alates tollest päevast pole selle pere lapsed saanud enam ühtegi tassi kohvi juua. Hommikusest kuumast aromaatselt lõhnavast kohvitassist on jäänud lastele ainult meeldiv ja kauge mälestus. Selline ääretult kurb olukord valitseb ühes Eestimaa peres.

Õnneks on pereliikmed säilitanud oma optimismi ning loodavad, et juba lähitulevikus õnnestub neil perre saada uus tubli Jura kohvimasin. Laste sõnul kirjutasid nad juba enne jaanipäeva valmis kirjad jõuluvanale, kuhu panid kirja oma kingisoovid selleks aastaks (vihjeks lugejale – jõuluvanalt soovitakse perele kingituseks uut Jura kohvimasinat- toimetus)

Loodame, et jõuluvana on selle kirja kätte saanud ning täidab pere jõulusoovi, peale mida saavad selle pere lapsed jälle iga päeva mõne tassi hästi lõhnavad ja maitsevad kohvi nautida.

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga