ABI TULEB! Madalapalgalistele riigikogu liikmetele hakatakse jagama elupäästvaid toidupakke

Toiduabi
152 Shares

SELLISEID TOIDUPAKKE HAKKAVAD EDASPIDI SAAMA MAJANDUSLIKUS KITSIKUSES OLEVAD RIIGIKOGU LIIKMED (FOTO: TOIDUPANK)

Täna teatas sotsiaalkindlustusamet, et hakkab jagama toiduabi madalapalgalistele kehvas majanduslikus olukorras olevatele riigikogu liikmetele.

Ameti esindaja sõnul hakatakse alates järgmisest nädalast jagama madalapalgalistele toimetuleku piiril elavatele riigikogu liikmetele toidupakke, milles sisalduvad hädavajalikud toiduained, et tagada riigikogu liikmetele täis kõht.

Majanduslikus kitsikuses olevatele riigikogu liikmetele jagatav toidupakk sisaldab: päts leiba, kuivikud, 1 kg makarone, 1 kg tatart, võid, 500 grammi vorsti, 500 grammi juustu, pakk piima, kaerahelbed, kalapulgad, pakk viinereid, 2 konservi, 5 õuna, 5 banaani, 10 muna, 1 pakk küpsiseid, 1 tahvel šokolaadi.

Taoliste toidupakkide jagamine hakkab toimuma regulaarselt iga töönädala alguses  esmaspäeviti, et tagada majanduslikus kitsikuses olevatele riigikogu liikmetele piisavas koguses toitu terveks eesolevaks töönädalaks.

Sotsiaalkindlustusameti esindaja sõnul on laialt teada fakt, et kahjuks on parlamendisaadikute palk Eestis jäänud nii väikeseks, et enamikel riigikogulastel lihtsalt on ei piisa sellest igapäevase hädavajaliku toidu ostmiseks. Selle tulemusena on paljud riigikogu saadikud jõudnud olukorda, kus nad elavad toimetuleku piiril ning on tihti sunnitud kannatama tühja kõhtu.

Käesoleva toiduabi jagamise kampaania eesmärgiks ongi vältida madalapalgaliste majanduslikus kitsikuses olevate riigikogu liikmete nälga suremist.

Ameti esindaja sõnul sai ettevõtmine idee ametist lahkuvalt presidendilt Kersti Kaljulaiult, kes oma viimases Riigikogu ees toimunud kõnes tõi välja, et hetkel on Eesti ühiskonnas üheks suurimaks probleemiks riigikogu liikmete väike palk, mistõttu elavad paljud riigikogu liikmed majandusliku toimetuleku piiril ning sellest tulenevalt ei suuda nad pühenduda täie energiaga oma tööle.

„Jah, lisaks õpetajate, päästjate, kultuuritöötajate ja kõigi teiste palkadele peame me rääkima ka parlamendiliikmete palgast. Kunagi oli justkui laiapõhjaline kokkulepe, et see on neli keskmist Eesti palka. Praeguseks on alla kolme,“ väitis ametist lahkub President oma kõnes.

Sotsiaalkaitseameti esindaja selgitas, et kui juba president Kaljulaid viitas oma kõnes antud kitsaskohale, siis sotsiaalkaitseamet lihtsalt ei saanud jätta antud probleemile reageerimata.

Tulemusena sündiski ametil idee hakata kiiremas korras jagama elupäästvaid toidupakke majanduslikus kitsikuses olevatele riigikogu liimetele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga