ABIPALVE: Aita valitsuse kommunikatsioonibürool aru saada peaministri jutust

0 Shares

Valitsuse kommunikatsioonibüroo edastas abipalve eesti meedia esindajatele, et need aitaksid aru saada, mida vastas peaminister Jüri Ratas eile antud intervjuus Delfi reporteri küsimusele.

Hea Abiratta lugeja, kas sina saad aru, mida vastab meie lugupeetud peaminister Jüri Ratas Delfi reporteri Fred Püssi küsimusele järgnevas intervjuus?

Üks anonüümseks jääda sooviv valitsuse kommunikatsioonibüroo töötaja kommenteeris meediaväljaannetele saadetud abipalvet järgmiselt: “Oleme ka varasemalt pidanud vaeva nägema meie peaministri ümmargusest jutust arusaamisega.  Suuresti on see muidugi meie enda spetsialistide varasema tubli töö tulemus. Eks Jüri Ratas oli juba enne peaministriks saamist tuntud oma ladusa ja mittemidagi ütlevas käändes antud vastustes. Aga peaministriks saades tegid meie spetsialistid talle kiirkorras koolituse, kuidas oma ümarat juttu veelgi ümaramaks lihvida ning oma ebamääraseid vastuseid veelgi ebamäärastemaks jätta.”

Kommunikatsioonibüroo on Jüri Ratase ümara jutu kõrgtasemest vaimustuses

“Aga kui kuulasime seda pühapäeval Delfile antud intervjuud, siis olime me kõik siin ka ise üllatunud, millisele uuele tasemele peaminister jõudnud on!  Tõeline umbluu ajamise kõrgem tase! Tõeline meistriklass! See on hea näide sellest kui õppimisvõimeline meie peaminister on! Võite võrdluseks kuulata näiteks tema intervjuusid ajast, kui ta oli veel Tallinna linnapea. Isegi kui teile tundub, et tollal antud intervjuudes oli Jüri Ratase jutust võimalik veel kuidagi aru saada, siis praegu on ta oma ümarates vastustes jõudnud tõelisele kõrgtasemele!” on kommunikatsioonibüroo töötaja peaministri üle uhke.

Jüri Ratas nautimas lühikest puhkehetke peale järjekordseid edukalt antud
vääääääääääääääääääääääga ümmargusi vastuseid.
(Foto: Robin Roots, Õhtuleht)

Kardetakse uue peaministri tulekut, keda tuleb asuda koolitama nullist

Kommunikatsioonibüroo anonüümne töötaja selgitas veel, et büroo töötajate suurim hirm hetkel on see, kui peale märtsikuiseid valimisi asub tööle uus peaminister, kelle ümmarguste vastuste andmise koolitamisega tuleks alustada praktilisel nullist. Näiteks Kaja Kallase saamist kardetakse kui tuld.

“No kuulake Kaja Kallase poolt antavaid konkreetseid vastuseid küsimustele, ei anna mitte kuidagi võrrelda Jüri Ratase umbluuga! Meie siin hoiame kahe käega pead kinni – kui uueks peaministriks peaks saama Kaja Kallas, siis läheb vaja mitu kuud mitme spetsialisti ränka tööd, et ta omandaks elementaarsed ümmarguste vastuste andmise põhitõed. Päris hirmus kohe, kui pikaks siis alguses meie tööpäevad võivad kujuneda,” ohkab kommunikatsioonibüroo töötaja.

Kuigi uhke praeguse peaministri edusammude üle, on sellega kaasnenud valitsuse kommunikatsioonibüroo töötajatele ka lisatööd

“Eks väike probleem Jüri Ratase umbluu ajamise kõrgtasemega muidugi kaasneb, sest viimasel ajal on isegi meie büroo töötajatel olnud raskusi peaministri ümarast jutust arusaamisega. Ka eilse intervjuu tulemusena olid täna hommikul meie büroo telefonid punased, sest nii meedia kui paljud eraisikud pommitasid meid kõnedega, et me seletaksime neile lahti peaministri vastuse mõtte. Kahjuks ka meie ise alles üritame sellest vastusest mingitki loogilist mõtet leida. Hommikul arutasime terve osakonnaga ja hoidsime pead kinni – umbluu, mis umbluu. Jüri Ratas demonstreeris oma vastuses ümara juttu kõrgpilotaazhi! Tõenäoliselt peame päeva jooksul peaministriga konsulteerima, kas ta isegi aru sai, mi da ta öelda tahtis. Palume üldsuselt veidi kannatust.”

Sellest tulenevalt edastati abipalve kõigile eestimaalastele – kes vähegi suudab peaministri jutust aru saada, sellel palutakse ühendust võtta valitsuse pressibürooga siin.

Abiratas.ee ühineb valitsuse pressibüroo abipalvega. Hea lugeja, kui sa vähegi saad aru peaministri vastuse mõttest, võta ühendust valitsuse pressibürooga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga