SUUR SKANDAAL! Eesti sportlased jäid vahele antidopingu kasutamisega

Antidopingu ampullid
35 Shares

VÕISTLUSKOHA LÄHEDUSEST LEITI SUURES KOGUSES KASUTAMATA AMPULLE, MIS SISALDASID ERINEVAID ANTIDOPINGUAINEID

Nädalavahetusel Otepääl toimunud Eesti karikavõistlustel murdmaasuusatamises tuvastati kõigil võistlejail antidopingu kasutamine!

Dopingukontrolli teostas Eesti Antidoping, kes kinnitas, et nädalavahetusel toimunud Eesti meistrivõistluste etapil murdmaasuusatamises testiti kõikidel osalenud sportlastel antidopingu tarvitamist.

Eesti Antidopingu kinnitusel näitasid kõik võetud testid suuremahulist antidopingu kasutamist testitud sportlaste poolt.

Eesti Antidopingu esindaja sõnul on täna selgunud testitulemuste kokkuvõte suurepärane uudis, sest positiivne antidopingu test kinnitab, et testitud sportlane on dopinguainetest puhas ning pole kasutanud dopingut.

Eesti Antidopingu esindaja selgitas, et kõikidel võetud antidopingu testidel osutusid positiivseteks nii A-proovid kui B-proovid. Sellest tulenevalt saab kinnitada, et kõik testitud sportlased on treeningperioodil tarvitanud ainult lubatud antidopinguaineid ning ükski testitud sportlane pole tarvitanud keelatud dopingut.

Seoses sellega, et kõikide testitud sportlaste antidopingu proovid olid positiivsed, ei määranud Eesti Suusaliit mitte ühelegi võistlusel osalenud sportlasele võistluskeeldu ega muid karistusi, samuti ei diskvalifitseeritud mitte ühegi osalenud sportlase võistlustulemust.

Eesti Antidopingu selgitusel on kõigil testitud sportlasel võimalik oma positiivne antidopingu testitulemus vaidlustada 10 päeva jooksul.

Lähtuvalt Eesti Antidoping poolt varasemalt läbi viisud antidopingu testidest, on siiski üsna tõenäoline, et mitte ükski testitud sportlane oma positiivset antidopingu testitulemust ei vaidlusta.

Foto: wric.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga