ÄREVUS RIIGIKOGUS: riigikogu liikmed pelgavad Repinski karmi kätt

0 Shares

Kes oleks osanud arvata, et sellise malbe naeratuse taga peidab ennast karmi käega personaliseptsialist
(Foto: geni.com)

Eelmisel neljapäeval pidas oma avaistungi riigikogu XIV koosseis. Kui mitte arvestada noorriigikogulase Ruubeni Kaalepi poolt ametivande andmise järgselt esitatud lühikest stand-up kava, siis ei juhtunud avaistungil mitte midagi huvipakkuvat.

Ometi olid mitmed staažikamad riigikogu liikmed peale istungit silmnähtavalt häiritud olemisega. Põhjuseks muidugi see, et riigikogu koosseisu kuulub ka endine maaelu minister Martin Repinski, keda Jõhvi vallas meenutatakse siiani hirmu- ja õudustundega.

Oma lühikese, kuigi ministriametist kordades pikema, vallavanemana töötamis perioodil võttis Repinski ette suurpuhastuse Jõhvi vallaametnike seas. Üheksa kuu jooksul lõpetas Repinski töölepingud 10 inimesega. See tähendab, et igas kuus lõpetati tööleping keskmiselt 1.11 inimesega. Lihtsa arvutuse tulemusena saab öelda, et sellest riigikogu koosseisust (101 liiget, kes töötavad riigikogus järgmise 48 kuu jooksul)  lõpetab Martin Repinski riigikogu liikme volitused vähemalt 53 praegusel riigikogu liikmel.  Ehk käesoleva riigikogu tööperioodi lõppedes on riigikogu kooseis vähenenud sisuliselt poole võrra.

Oled olnud pikalt ametis, saad kinga

„Enamik lahkunud Jõhvi vallaametnikest on töötanud ühes ametis 10-20 aastat. Mul on olnud üheksa kuud aru saada, kas need inimesed on kõik õiged või on vaja muudatusi teha. Jõudsin järeldusele, et edasiminekuks on vaja need inimesed välja vahetada,“ kommenteeris Martin Repinski ise oma eelnevat tegevust Jõhvi vallavanemana. Võib eeldada, et Repinski jätkab sarnast joont ka oma uuel ametipostil riigikogu liikmena.

Repinski ise eitas vallaametnike vallandamist:  „Enamikuga neist lõpetati tööleping poolte kokkuleppel. See tähendab kahepoolset arusaamist asjast, ja kokkulepet, et me ei kommenteeri, mis põhjustel.“

Hoolimata Repinski enda selgitustest pelgavad mitmed riigikogu liikmed, et ka neid võib tabada Repinski karm „personalipoliitika“, mille tulemusena võib oma töö kaotada liiga pikalt riigikogus töötanud saadik.

Seetõttu soovitab Abiratas.ee, et näiteks Siim Kallas, Jürgen Ligi, Kristen Michal, Marko Mihkelson, Ivari Padar, Indrek Saar, Enn Eesmaa, Sven Misker jt riigikogu liikmed, kes on töötanud mitme varasema riigikogu koosseisus, peaksid suhtuma suure austuse ja lugupidamisega Martin Repinskisse, et mitte riskida oma riigikogu koha kaotamisega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga