Asekantsleri selgitusel oli neil Mailisega kindel kokkulepe: “Võta, aga pane tagasi!”

Mailis Reps
256 Shares

Viimastel päevadel on avalikkuses kütnud kirgi endise haridusministri ja praeguse riigikogu saadiku Mailis Repsi otsus, lasta ministeeriumil tasuda oma eelmisel talvel peetud sünnipäevapeo kulud  

Täna jagas avalikkusele selgitusi ka haridusministeeriumi planeerimise ja haldusosakonna kantsler Pärt-Eo Rannap.

Rannapi sõnul oli ministeeriumil minister Repsiga eelarves olevate rahaliste vahendite kohta kindel kokkulepe: „Võta, aga pane tagasi!“.

Rannapi sõnul ta igapäevaselt Repsi poolt ministeeriumi eelarvest tehtud kulutusi ei kontrollinud, tema elas teadmises, et Mailis pani alati kasutatud raha eelarvesse alati tagasi.

“Oma arust oli meil ministeeriumis tehtud kõik targasti, kõik oli hästi,” selgitas Rannap.

“Kahjuks selgub nüüd, et raha ei ole, raha on kadunud. Ma ei kujutagi ette, mis selle rahaga tehti, et see ära kadus,” selgitas pisarsilmi äärmiselt pettunud asekantsler Rannap.

SKANDAALSE SÜNNNIPÄEVAPEO TAUST

Kadrioru eliitrestoranis mullu talvel peetud toonase haridusministri Mailis Repsi 45. juubelipidu Keskerakonna ladvikule võib tuua juubilarile kriminaalse pahanduse.

Päeval õnnitleti ministrit ja kaeti laud maksumaksja kulul ministeeriumis, õhtul kolis pidu edasi Kadriorgu Mon Reposesse. Sinna oli Reps kutsunud erakonnakaaslased riigikogu fraktsioonist ja Keskerakonna juhatusest.

Tõenäoliselt tuli ministeeriumil pidusöögi eest välja käia neljakohaline summa. Ja et tegu oli isikliku sünnipäevaga, on see nüüd Mailis Repsi omastamises kahtlustava keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo terava tähelepanu all.

* Ülafoto: Martin Ahven, Õhtuleht

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga