BUUM TULEKUL: Ööseks välja lülitatud tänavavalgustus toob murdvarguste sektorisse vähemalt 4 kordse käibekasvu

Pime tänav
37 Shares

MIDA PIMEDAMAD ON TÄNAVAD, SEDA PAREMAD MAJANDUSTULEMUSED ON VARGUSTE SEKTORIS (PILT: PINTEREST)

Eesti Murdvaraste Liit (EML) teatas, et loodab kohalike omavalitsuste poolt öötundideks välja lülitatud tänavavalgustuse tõttu vähemalt 4 kordset käibekasvu oma sektoris järgmise 2-3 kuu jooksul.

Mitmed omavalitsused Eestis on viimastel kuudel kimpus suurest hinnatõusust põhjustatud kõrgeks paisunud elektriarvetega ning plaanivad kulude kokkuhoiuks järgnevatel kuudel öösiti tänavavalgustuse välja lülitada.

Samas pole halba ilma heata! Kohalike omavalitsuste otsuse üle rõõmustavad kõik kohaliku ja vabariikliku tähtsusega tasku- ja murdvargad, sest pimedad tänavad teevad majandusliku edu saavutamise nende sektoris varasemast tunduvalt lihtsamaks.

Eesti Murdvaraste Liidu (EML) esindaja Viktor (Viktori enda selgitusel on tegemist äärmiselt tagasihoidliku inimesega, seetõttu soovis ta jääda intervjuud andes anonüümseks – toimetus) on selgitas, et Eestis tegutsevad vargad tervitavad suure heakskiiduga kohalike omavalituste taolist otsust.

Viktor lisas, et EML esialgsete prognooside kohaselt võimaldab tänavavalgustuse väljalülitamine prognoosida murd- ja taskuvarguste sektoris vähemalt 4 kordset käibekasvu juba esimese kuu jooksul.

EML selgitas veel, et nende liitu kuuluvad murd- ja taskuvargad loodavad pikisilmi, et tänavavalgustuse väljalülitamisega öötundideks liituks ka Tallinna linn.

„Saate ju isegi aru, et Tallinn on meie liidu liikmetele tõeline kullasoon, sealseid võimalusi ja potentsiaalset käivet ei anna võrreldagi näiteks Türi või Räpinaga,“ selgitas Viktor EML-i ootusi.

Viktor kinnitas, et kui Tallinn otsustab kulude saatmiseks öötundideks tänavavalgustuse välja lülitada, siis EML garanteerib omalt poolt vähemalt 10 kordse käibe kasvu murd- ja taskuvarguste sektoris võrreldes eelmise aastaga.

EML ei osanud prognoosida, kas nende sektori käibekasvust võiks lisandude ka täiendavaid maksulaekumisi riigi eelarvesse.  Samas oli EML-i esindaja üsna kindel, et kaudselt jõuab suurem osa nende sektori kasvust tagasi ka Eesti majandusse.

„Ka vargad on inimesed ja peavad poest endale söögi- ja joogipoolis ostma,“ selgitas Vitkor, kuidas nende sektori kasvav käive jõuab ringiga tagasi Eesti majandusse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga