EKRE: Tänane tõrvikurongkäik on Tartu maraton 2.0, sest osalejad võtavad rongkäigule kaasa suusad!

rongkäik
124 Shares

TUBLIMAD TÕRVIKURONGKÄIGUL OSALEJAD KOGUNESID KOOS KAASAVÕETUD SUUSKADEGA JUBA EILE ÕHTUL VABADUSE VÄLJAKULE.

Täna Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) korraldatav tõrvikurongkäik toimub sel aastal teisiti kui varasematel kordadel.

Tõrvikurongkäigu korraldajate selgitusel peavad osalejad selle aastal üritusele kaasa võtma suusad ja suusakepid, sest siis on tegemist analoogse üritusega nagu läinud pühapäeval toimunud Tartu maraton.

“Läinud pühapäevane Tartu maraton näitas, et kui massiüritusele tullakse koos suuskadega, siis on see lubatud ja kõik on korras,” selgitas üks ürituse korraldajatest.

Korraldajad selgitasid veel, et rongkäigul osalejad suusatama siiski ei hakka. Suusatamise asemel süüdatakse kaasavõetud suusad põlema, et kasutada neid üritusele sobivalt tõrvikuna. Peale seda läbivad kõik tõrvikurongkäigu osalised rahulikus tempos rongkäigu trassi.

Tõrvikurongkäigu korraldamist analoogselt Tartu maratonile toetab ka EKRE esimees Martin Helme.

„Pühapäeval toimus hoolimata keerulisest koroonaolukorrast Tartu maraton. Mõistan. Ammu pole lund olnud, inimesed kangesti tahavad. Kadrioru proua võttis ka aega Šveitsi suusakuurortites plaanide haudumise vahele kodumaa suusaradadele eksida. Täna toimuvale tõrvikurongkäigule kogunevad samasugused suusasõbrad nagu Tartu maratonile,” selgitas EKRE esimees Martin Helme oma Facebooki postituses.

Helme lisas veel, et kuigi rongkäigus osalejad kasutavad suuski mitte suusatamiseks, vaid need süüdatakse tõrvikuteks, on ikkagi tegemist ühe toreda spordipeoga.

„Ei ole olulist vahet, kas osalejad läbivad rongkäigu trassi suusad jalas või suusad käes. Kui osalejatel on kaasas suusad, siis on tegemist maratoniga!“ oli Helme konkreetne.

Helme sõnul on EKRE poolt täna korraldatav üritus nagu teine Tartu maraton, lihtsalt nende üritusel osalejad on pidulikumalt riides.

„Ma panen ette häbimärgi peale igale ninanokkijale, kes ei öelnud midagi Tartu maratoni kohta aga kukub tänitama meie ürituse sobimatusest koroona ajal,“ ütles Helme lõpetuseks kõigile tõrvikurongkäigu kritiseerijatele.

AMETLIK INFO RONGKÄIGU KOHTA

Täna toimuv tõrvikurongkäik algab kell 19.00.

Tallinna linnavalitsuse avalike ürituste registri järgi liigub rongkäik järgmise marsruudi järgi:
Vabaduse väljak – Harju tn – Kullassepa tn – Raekoja plats – Kinga tn – Pikk tn – Margareeta aed – Uus tn – Vana-Viru tn – Viru tn – Vana turg – Suur-Karja tn – Müürivahe tn – Harju tn – Vabaduse väljak.

Ülafoto: Priit Mürk/ERR

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga