Ekspert: Elektri hind pole mitte liiga kõrge, vaid Eesti elanike palk on liiga väike!

Kallis elekter
114 Shares

Viimaste kuude jooksul nii Eestis kui ka mujal Euroopa Liidus märgatavalt kallinenud elektrienergia hinda kommenteeris majandusministeeriumi energiaplaneerimise osakonna vanemekspert Meega Volt.

Volt selgitas, et tarbijad ei peaks elektrihinna olulist kallinemist viimaste nädalate jooksul üle müstifitseerima ega dramatiseerima.

“Tegelikult on kõik väga lihtne ja loogiline,” selgitas ekspert Volt. “Mitte elektrienergia hind pole liiga Kallis, vaid enamiku Eesti elanike palk on liiga väike!”

Eksperdi sõnul ei peaks Eesti elanikud laskma ennast sellest faktist heidutada, sest sarnane olukord valitsevat ka mujal Euroopa Liidus.

Ekspert Volt selgitas, et enamuses Euroopa Liidu riikides valitseb olukord, kus ligi 90% elanikkonna palk ja sissetulekud on praeguse elektrienergia hinnataseme jaoks liiga madalad. Eesti elanikud ei moodusta siin mingit erandit.

“Kokkuvõttes võib öelda, et kõrge elektrienergia hinna asemel peaksid inimesed süüdistama hoopis oma madalaid sissetulekuid,” selgitas ekspert Volt resoluutselt.

* Ülapilt: Madis Veltman

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga