ENERGIAKRIIS LEEVENEB: Hiinast saabus Eestisse lennukitäis odavat elektrit!

Lennuk, kaup, elekter
176 Shares

ESIMENE PARTII HIINAST SAABUNUD ODAVAT ELEKTRIT ON TALLINNA LENNUJAAMAS LENNUKILT MAHA LAADITUD (FOTO: AVIATIONBUSINESSNEWS.COM)

Täna hommikul maandus Tallinna lennujaamas suur transpordilennuk, mis tõi Eestisse esimese partii Hiinast ostetud odavat elektrienergiat. Saabunud elektrisaadetis asus teele eile õhtul Shanghaist, lennuk maandus Tallinna lennuväljal täna 9:35.

Saabunud elektripartii sisaldab ligi 500 MWh odavat elektrit Hiinast ning see jagatakse majandusministeeriumi jaotuskava kohaselt emajärjekorras hooldekodudele ja paljulapselistele peredele.

Täna saabunud kogusest odavast elektrist peaks jaguma hooldekodudele ja paljulapselistele peredele umbes kaheks päevaks.

Eesti riigi poolt Hiinast ostetud odava elektrienergia keskmine hind on 18 eurot 1 MWh, mis on kordades odavam hinnast, mida tarbijad on pidanud viimastel nädalatel maksma Eestis või Soomes toodetud elektrienergia eest.

Saadetise kohale jõudmist oli tulnud isiklikult kontrollima ka majandus- ja taristuminister Taavi Aas, kes selgitas, et saadud kogusest peaks jätkuma umbes kaheks päevaks.

„Tänasest kogusest saavad tuge ennekõike hooldekodud ja paljulapselised pered, teistele tarbijatele tuleb odav Hiina elekter järgmiste tarnetega,” selgitas minister Aas.

Minister Aas lisas, et Eesti on praeguse energiakriisiga toimetulekuks tellinud Hiinast odavat elektrit rohkem kui viie miljoni euro eest, seetõttu on järgmistel päevadel oodata ligi 40 taolise lennu saabumist Eestisse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga