ENNENÄGEMATU ÜKSMEEL RIIGIKOGUS! Kõik 101 riigikogu liiget toetavad seda, et 1. aprillist tõuseb nende kuupalk

252 Shares

Koroonaviiruse epideemiaga on kaasnenud enamjaolt negatiivsed uudised. Õnneks leidub igas negatiivses nähtuses alati ka midagi rõõmustavat. Tänu koroonaviirusele on saabunud riigikogusse enneolematu üksmeel ja koostöövalmidus.

Kui varasemalt iseloomustasid valitsuserakondade ja opositsiooni omavahelisi suhteid riigikogus pidevad vaidlused, nääklused, õelutsemine ja vastastikune teravuste pildumine, siis tänu koroonaviiruse epideemiale on lõpuks saabunud riigikokku seninägematu üksmeel – absoluutselt kõik 101 riigikogu liiget on avaldanud oma jäägitut toetust sellele, et alates 1. aprillist tõuseb kõrgemate riigiametnike, seal hulgas ka kõigi riigikogu liikmete töötasu.

Ka kõige staažikamad poliitikanalüütikud ei mäleta, et millalgi varem oleks nähtud sellist ennenägematut üksmeelt riigikogulaste hulgas.

„Lihtsalt hämmastav, milline muutus on toimunud riigikogulaste omavahelistes suhetes kõigest paari viimase nädalaga,“ iseloomustas olukorda riigikogu spiiker Henn Põlluaas. „Veel mõned nädalad tagasi – II pensionisamba reformi seadusmuudatuste arutelude ajal – oli tunne, et nii mõnigi riigikogulane oleks hea meelega oma oponendile otse pasunasse andnud või üksteisel kõrid läbi närinud, kui võib ennast siin niimoodi illustratiivselt väljendada.“

„Tänu koroonaviiruse epideemiale on riigikogu liikmed nagu ümber sündinud. Mitte keegi neist ei avaldanud isegi mitte kõige väiksemat protesti 1. aprillist rakenduva palgakasvu suhtes,“ rõõmustas Põlluaas riigikoguliikmete ühtsuse üle.

Foto: Riigikogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga