ENNEOLEMATU OHVERDUS: Reformierakond on nõus loobuma kõigist ministrikohtadest, et päästa Keskerakond ja Eestimaa mustade jõudude kütkest

21 Shares

Reformierakonna esimees Kaja Kallas – kas Eesti oma Jeanne d’Arc
(Foto: digitalagendaintergroup.eu)

Riigikogu valimised võitnud Reformierakonna esimees Kaja Kallas ei välista, et Reformierakond võib vajadusel pakkuda peaministri ametikohta Jüri Ratasele, kui Ratase juhitav Keskerakond nõustuks arutama valitsuse moodustamist Reformierakonnaga.

Reformierakond valmis loobuma kõigist ministriportfellidest

Lisaks on Reformierakonnas arutatud ideed, et kui Keskerakond nõustuks moodustama uut valitsuskoalitsiooni Reformierakonnaga, siis selle nimel oleks Reformierakond valmis loobuma kõigist ministrikohtadest uuest valitsuses.

“Kõigile on selge, et kui Keskerakonnal, EKRE-l ja Isamaal peaks õnnestuma moodustada uus valitsus, siis langeb Eesti mustade jõudude kontrolli alla.  Meie Reformierakonnas ei saa seda lubada! Meie eesmärk on päästa Jüri Ratase juhitav Keskerakond pimeduse rüppe langemisest. Me soovime hoida Eesti valgete jõudude kontrolli all ning jätta mustad jõud võimust nii kaugele kui võimalik,” kommenteeris Kaja Kallas.

Et päästa Keskerakond tumedate jõudude küüsist ning et moodustada uus Reformierakonna-Keskerakonna valitsus, on Kaja Kallas valmis pakkuma Kekserakonnale kõiki ministriportfelle uues valitsuses. Kui ainult Jüri Ratas nõustuks alustama valitsuskõnelusi Reformierakonnaga.

Kallase sõnul ei ole Reformierakonnas asjade sellist käiku ametlikult veel arutatud. „Aga mina isiklikult, jättes kõrvale selle, et me ei ole seda tegelikult erakonnas arutanud, mina isiklikult oleksin valmis seda kaaluma jah,“ tunnistas Kaja Kallas.

„Ma pean tunnistama seda, et võib-olla see on nüüd selline erinevus ka, et minul need ambitsioonid ei ole ilmselgelt nii tugevad kui need on Jüri Ratasel,“ ütles Kallas.

Äärmusliku abinõuna on Reformierakond valmis loobuma isegi Riigikogu kohtadest

Kaja Kallas sõnas, et äärmusliku abinõuna oleks ta valmis kaaluma isegi seda, et Reformierakond loovutaks kõik oma Riigikogu kohad Keskerakonnale. „Kui ainult Jüri Ratas loobuks praegustest võimukõnelustest selle paha EKRE-ga,“ lisas Kaja Kallas

Nagu Eesti oma Jeanne d’Arc Eestimaa on vaja päästa iga hinnaga!

„Tunnen hetkel ennast nagu Jeanne d’Arc – Eestimaa tuleb päästa mustade jõudude kütkest.  Ükskõik mis hinnaga, ükskõik kui suuri ohverdusi see meilt ka ei nõuaks. Uskuge mind, Reformierakond on Eestimaa päästmise nimel valmis enneolematuteks ohverdusteks,“

„Ma tooksin siin paralleeli „Sõrmuste Isandaga“ kirjandusmaailmast. Keskerakond pääses alles hiljuti Musta Isanda ja Kurja Silma mõju alt – pean silmas siin Edgar Savisaare pikka ja sünget valitsemisperioodi. Kõigile tundus juba, et peale pikka sünguseperioodi pääses lõpuks ka Keskerakonnas mõjule Valguse jõud. Ning nüüd äkki on Keskerakond langemas tagasi mustade jõudude kontrolli alla. Reformierakond lihtsalt ei saa seda lubada, Keskerakond tuleb päästa!” kommenteeris Kaja Kallas.

Samas pole Kallas veendunud, et Ratas üldse pakkumisega nõustuks. „Kui ma nüüd teeksin selle ettepaneku, et hea küll, teeme ja ma loobun peaministri kohast, Reformierakond loobub kõigist ministriportfellidest ning vajadusel loobub reformierakond ka kõigist oma Riigikogu kohtadest, siis kas te tõesti usute, et Jüri Ratas võtaks selle vastu?“ tõstatas Kallas küsimuse.

Hea Abiratas.ee lugeja, anna teada, kas sina usud, et Jüri Ratas võtaks vastu Reformierakonna nii suuremeelse pakkumise?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga