ERAKORRALINE PALVE: Valitsus palub pangal kustutada Tanel Kiige eluasemelaen, et tervise- ja tööminister saaks tagasi astuda!

Tanel Kiik, Kaja Kallas
5.7K Shares

KA PEAMINISTER KAJA KALLAS TUNNEB MURET, KUIDAS SUUDAB MINISTER TANEL KIIK TÄITA OMA KOHUSTUSI PANGA EES. (FOTO: PRIIT SIMSON)

Täna pöördus valitsus eesotsas peaminister Kaja Kallasega SEB panga poole palvega, et viimane kustutaks tervise- ja tööminister Tanel Kiigele antud ligi 150 000 euro suuruse pangalaenu.

Oma palvekirjas pangale selgitas valitsus, et kuigi avalikkuses on korduvalt nõutud minister Kiige tagasiastumist ministriametist, ei saa Kiik seda teha, sest tal on vaja igakuiselt tasuda eluasemelaenu makseid pangale. Kokkuvõttes kannatab selle tulemusena kogu eesti rahvas ja ühiskond.

Nimelt pole ministriportfellist loobudes Kiigel kohta riigikogus, kuhu tagasi minna – rahvas ei valinud teda sinna. Järelikult pole ka mingit garanteeritud sissetulekut.

Kust aga hakkaks praegune minister üleöö veel piisavalt palju palka saama, et pank ei tõstaks tagasimaksetega jännijäämise korral teda ilusast korterist lihtsalt tänavale? Nii ei jäägi üle muud, kui kümne küünega ministritoolist kinni hoida, mida me kõik piinlikkusega peame pealt vaatama. Esimese kahe viiruselainega on Kiik meie tervise peal juba oma võimeid katsetanud, nüüd tulgu või kolmas, kuid pädevamat ministrit ei saa Eesti riik lubada, sest Kiigel on vaja laen tagasi maksta?

Valitsus selgitas oma palvekirjas pangale, et kui pank tuleks veidi vastu ja kustutaks minister Kiige eluasemelaenu, siis ei oleks Kiigel enam põhjust ministrikohast ja sellega seotud ministripalgast kinni hoida.

Valitsus loodab pangapoolsele mõistvale suhtumisele, arusaamisele ja valitsuse palvele vastutulekule.

“Minister Kiige laenu kustutamine on väike kulu võrreldes kogu Eesti ühiskonnale osaks saava heaolu kasvuga, mis järgneks praeguse tervise- ja tööministri tagasiastumisele,” seisab valitsuse palvekirjas.

17 Comments on “ERAKORRALINE PALVE: Valitsus palub pangal kustutada Tanel Kiige eluasemelaen, et tervise- ja tööminister saaks tagasi astuda!”

 1. Seoses Valitsuse poolt tehtud sellise avaldusega, paluks tagastamatut laenu vaid
  100 000 €.
  Kuigi oman töökohta ja kasvatan last ning olen õnnelikus kooselus, ei oma mugavat korterit Tallinna kesklinnas.
  Olen tagasihoidlik Eesti Riigi (maksan igakuiselt makse ja teenin ministri palgast kolmandiku) kodanik ja selleks ka selline tagasihoidlik tagastamata laenu summa.

  Lugupidamisega,
  Kodanik

 2. No mida nagu? Inimesed peavad kôik ise hakkama saama. Mitte mingi hàda ei koti seda panka kellega sul leping on sôlmitud. Mis erand tema peaks olema? 🤬

 3. See on küll väga ebaõiglane, kui ministritel kustutatakse laenud lihtsalt niisama ära, aga tavaline inimene peab elu lõpuni tööl käima ja pangale oma laenusid maksma!

 4. Maksku siis minu eluaseme laen ka kinni mida ma olen pidanud maksma. Ja maksan siiani. Kas ma olen siis kehvem inimene kui tema. Jah ma ei ole tervishoju minister . Aga mingu tööle ja vaadaku siis kas ja kui palju jääb raha kätte peale makse kuidas välja venitada uue palgani.

  1. Jumal tule appi. kas köikide ministrite puhul makstakse pangalaen kinni vöi kustutatakse kui ära aetaks?See on küll laus sigadus kus riigis me elame ? Kui palju on meil noori peresid ,kes elavad pihust suhu ,ei jätku köige elementaarsemate asjade jaoks perele ja nüüd selgub et körgepalgalistele hüvitatakse igasugu makse ,kas on julgust eesti rahvale silma veel vaadata ainult öige tee on üles kutsuda lihtsaid inimesi mässama ,see ei ole enam elu öigusriigis !
   Miks riik ei muretse oma maksumaksjate eest ?Kahju et see Eesti elu on nii p..sse läinud,kas ükskord satuvad öiged inimesed sinna ,kes mötlevad kogu eesti rahva peale ?

 5. mina paluksin valitsusel oma pensioni tõsta seoses sellega et olen üle 40 aasta truult riigile makse maksnud aga poole sellest kahjuks tunduvalt alla keskmise palga millest tulenevalt olen pidanud 20 aastat tööd tegema ja saanud selle eest ainult 8 pensioni aastat. riigi kasuks töötaja samal ajal vähemalt 2 pensioni aastat oma kukrusse ja suur osa kohe 5 jne aastat .Kuna hr.Kiik rõhutab alati et oleme solidaarsed oma inimestega, ja peame kõigisse suhtuma ühtemoodi sest kõik panustavad riigi kassase siis sooviksin ka samasugust hüve.Pangalaenu mul kahjuks ei ole sest pensionärile seda keegi ei anna,aga suurema pensioni eest saaksin kuu lõpus ehk ka teatrisse minna või uued pastald osta.

 6. Kallis valitsus, Olen töötanud alates 16 eluaastast ja nüüd olen üle 70 a vana. Palun mulle eraldada 30 tuhat korteri ostmiseks,sest pank minule vanale enam laenu ei anna ja endal sellist raha ei ole. Kuna hr.Kiik rõhutab alati et oleme solidaarsed oma inimestega, ja peame kõigisse suhtuma ühtemoodi sest kõik panustavad riigi kassase siis sooviksin ka samasugust hüve.Pangalaenu mul kahjuks ei ole sest pensionärile seda keegi ei anna,aga suurema pensioni eest saaksin kuu lõpus ehk ka teatrisse minna .

 7. No see peab ikka väga haige olema,kes üleüldse sellise mötte peale tuleb.Samal ajal tõstetakse väikelastega suurpered tänavale.Mingu tööle kuhugi mujale.KURADIKURATKÜLL.TIgedaks teeb selline ajuvabadus.

 8. Sooviks ka siis 150tuhat tagatiseta laenu et saaks ka siis maja osta :P**

  Lugupidamisega Tarvo

 9. uskumatu pa*k on see valitsus. näod on millegipärast murelikud juba nendel laps-ministritel…

 10. Appiii! Mis erand see Tan teistest inimestest on. Roosa möku ja nüüd veel väljapressija! Akki peaksime abivajajale korjanduse tegema. Võtku oma Kaja näppu ja astugu sellest ametist välja. Pakun, et lilleseadja amet on ka amet ja Kaja sobiks lillemmüüjaks!

 11. Hahaa, mind alati imestab, kuidas saavad oma elus hakkama inimesed, kes absoluutselt igasugust netist loetavat teksti uskuma jäävad. Võib raske olla… abiratas.ee on naljauudiste portaal.

 12. Te vist olete peast veits lihtsad. Ilmselgelt ei kustutata kellegi kodulaenu ja tegemist on lihtsalt pilaartikliga. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga