Erikomisjoni kokkuvõte Ratase autosse varutud alkoholist: endisel peaministril on väga hästi funktsioneeriv maks

Jüri Ratas
83 Shares

SEEKORD ON SUUR KOGUS PUDELEID ASETATUD JÜRI RATASE ETTE LAUALE MITTE TEMA AMETIAUTOSSE (FOTO: TAIRO LUTTER)

Praeguse riigikogu esimehe ja endise peaminister Jüri Ratase kulutusi neljal istungil arutanud Riigikogu erikomisjon jõudis kokkuvõtlikule järeldusele, et arvestades peaministri autosse varutud alkoholi koguseid, peab Jüri Ratasel olema väga tugev ja hästi funktsioneeriv maks, mis saab edukalt hakkama tavaorganismile ebanormaalselt suure alkoholikoguse eduka töötlemisega.

Erikomisjon koostas tänasel istungil kokkuvõtte ajakirjanduses avaldatud andmetest, mis puudutasid Ratase ametiautosse varutud alkoholsete jookide koguseid.

Komisjon leidis, et oma igapäevase töö käigus alkoholi tarbimisel peab iga isik, teiste hulgas nii endine peaminister, aga ka praegused ministrid, lähtuma konkreetse inimese tervislikust seisundist, tema maksa töövõimest ning järgmisel hommikul paratamatult saabuva pohmelli talumise võimest.

Lisaks soovitas komisjon kõigile poliitikutele, et igapäevaselt töö käigus tarbitava alkoholi koguse jälgimisel peab lähtuma seaduslikkuse, eetilisuse, otstarbekuse, mõistlikkuse ja säästlikkuse põhimõttest.

Erikomisjoni esimehe Eduard Odinetsa (SDE) sõnul üllatas teda endise peaministri maksa alkoholi ümbertöötlemise võime.

“Komisjon oli heas mõttes üllatunud, et arvestades endise peaministri Jüri Ratase autosse varutud alkoholi koguseid, näeb Jüri Ratas jätkuvalt väga hea ja nooruslik välja,“ selgitas Odinets.

Odinetsa sõnul konsulteeris erikomisjon mitme tuntud meditsiinitöötajaga, kes kõik olid üllatunud Ratase väga heast ja tervisest pakatavast väljanägemisest arvestades tema pingelist peaministriaega ja tema toonasesse ametiautosse varutud suuri alkoholi koguseid.

„Konsulteerides kõrgelt kvalifitseeritud meditsiinispetsialistidega jõudis erikomisjon kindlale veendumusele, et endisel peaministril ja praegusel riigikogu esimehel Jüri Ratasel on väga hästi funktsioneeriv maks, mis saab hämmastavalt edukalt hakkama tavaorganismile ebanormaalselt suure alkoholikoguse töötlemisega,“ kommenteeris Odinets erikomisjoni otsust.

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga