Erinevalt ülejäänud Eestist keeratakse Tallinnas täna öösel kella 1 tund edasi!

Kellakeeramine Tallinnas
34 Shares

ERINEVALT ÜLEJÄÄNUD EESTIST KEERATAKSE TALLINNAS KELLAD TÄNA ÖÖSEL 1 TUNNI VÕRRA EDASI (FOTO: PRIIT SIMSON)

Pühapäeval, 31. oktoobril kella 4 ajal minnakse terves Euroopas üle talveajale, mis tähendab, et kella keeratakse tund aega tagasi. See tähendab, et pühapäeva hommikul saab tund aega kauem magada.

Teisipäeval otsustas Tallinna linnavalitsus, et erinevalt ülejäänud Eestist keeratakse Tallinnas kella tund aega edasi, mitte aga tagasi nagu mujal Eestis ja kogu ülejäänud Euroopa Liidus.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul tekitab talveajale üleminek ja kella tunni aja võrra edasi keeramine inimestes segadust ja ebamugavustunnet.

“Ma arvan, et peame ausalt tunnistama, et esimene nädal peale talveajale üleminekut tekitab inimestes segadust ja ebamugavustunnet. Seetõttu otsustas Tallinna linnavalitus, et kella tagasikeeramise asemel keeratakse pealinnas kellad ühe tunni võrra edasi,” lausus Kõlvart.

Kõlvarti sõnul oli see pealinnlaste enda üldine soov ja nägemus, et Tallinnas keerataks kella mitte tagasi, aga edasi.

Samas kinnitas Kõlvart, et peal olema valmis kõige mustemateks stsenaariumiteks, kus mõni pealinlane keerab suures segaduses oma kellaosutid siiski ühe tunni võrra tagasi.

“Peame olema valmis ka selleks, et mõni linnaelanik ajab sassi, kummale poole kella keerata. Me teeme kõik, et seda ei juhtuks, aga me peame selleks olema valmis. Signaalid, mis tulevad linnaametnike poolt, näitavad, et kõik kõige halvemad stsenaariumid on praegu võimalikud,” lausus Kõlvart.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga