ERIOLUKORD NÕUDIS ESIMESED OHVRID: Alates 1. aprillist tõuseb vabariigi presidendi, riigikogu esimehe, peaministri ja riigikohtu esimehe palk seniselt 6168 eurolt 6661 eurole ehk kaheksa protsenti

1.1K Share

TEILE TUNDUB SEE NALJAKAS, AGA PRESIDENT KALJULAID PEAB KAHJUKS LEPPIMA SEADUSEST
TULENEVA PALGATÕUSUGA! MILLINE KOHUTAV OLUKORD!!! (FOTO: SIIM LÕVI/ERR)

Koroonaviiruse epideemia tõttu üleeile vabariigi valitsuse poolt välja kuulutatud eriolukord on nõudnud oma esimeed ohvrid. Nimelt tõusevad alates 1. aprillist kõrgeimate riigiteenistujate – vabariigi presidendi, riigikogu esimehe, peaministri ja riigikohtu esimehe – palk seniselt 6168 eurolt 6661 eurole ehk kaheksa protsenti. Palgad tõusevad ka teistel kõrgetel riigiametnikel ja riigikogu liikmetel.

Kahjuks ei saa palgatõusu saajad ise mitte midagi teha, et seda vältida – palgatõus on ette nähtud seadusega ning seaduse vastu ei saa. Eesti on demokraatlik riik ning seaduse ees on kõik, seal hulgas ka riigiametnikud, võrdsed.  

Olukord on kohutav – kõrgemaid ametnikke ei saadeta ka meeldivale kodusele sundpuhkusele!!!

Aga sunnitud palgatõus pole ainus halb uudis, mis kõrgemaid riigiametnikke ees ootab, sest lähinädalatel saab neil olema topeltraske – erinevalt tavakodanikust ei  saada keegi neid ka paariks nädalaks sundpuhkusele.  

Peaminister Jüri Ratas on nõutu, sest seadusest tuleneva palgatõusu vastu ei saa ja sundpuhkusele ka mitte keegi ei saada
(Foto: Tiit Blaat)

Tavakodanik saab järgneva paari nädala jooksul nautida kodus sundpuhkusel olemist koos kõige meeldivaga, mis selle juurde kuulub – nautida hilist ärkamist, tegeleda kaugtööga olles ise alles pidžaamas, vaadata päevad läbi telerist oma lemmiksaateid ja üldises mõttes veeta meeldivalt kodus aega.

Erinevalt sundpuhkusele saadetud tavakodanikust peavad seadusega sunnitud palgatõusu saavad kõrgemad riigiametnikud päevad läbi tegema oma igapäevatööd! Tuleb tunnistada fakti – ei ole just kõige meeldivam perspektiiv lähimaks tulevikuks.

Kokkuvõttes jääb üle loota, et kõrgemad riigiamentikud taluvad meiselt neid lähinädalatel tabavaid lööke. Sest elus võib juhtuda ka hullemat, kui sunnitud palgatõus või sundpuhkusele saatmata jätmine!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga