Esimene Afganistanist Eestisse saabunud perekond paigutatakse elama Eesti Rahva Muuseumi püsikollektsiooni

ERM
569 Shares

Välisministeeriumi teatel saabus täna öösel Tallinna esimene Eestilt rahvusvahelist kaitset taotlev lastega Afganistani perekond, kelle elud olid ohus pereliikme hiljutise töö tõttu.

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Rait Kuuse selgitas, et tegemist on kuueliikmelise perekonnaga, kes paigutatakse elama Tartus Raadil asuvasse Eesti Rahva Muuseumisse (ERM).

Kuuse selgitas, et avalikkusel ja Eestis elavatel inimestel on olnud erakordselt suur huvi Afganistanist saabunud põgenike vastu .

Seetõttu tekkis sotsiaalministeeriumil koostöös ERM-i juhtkonnaga mõte, paigutada esimene Afganistanist Eestisse saabunud perekond elama ERMi, kus kõik huvilised saavad nendega lähemalt tutvuda ning jälgida detailselt nende igapäevaseid toimetusi ja elu-olu.

„Praegu on nad politsei hoole all ja tehakse esmaseid toiminguid. Peale seda transporditakse Eestisse saabunud perekond Raadile Tartusse, kus nad paigutatakse elama ühte Eesti Rahva muuseumi saalidesse,“ selgitas Kuuse.

Kuuse sõnul antakse saabunud perele veidi aega, et nad saaksid oma kohvrid lahti pakkida ja oma uue elamisega tutvuda. Aga juba järgmisest esmaspäevast alates saavad kõik ERM-i külastajad lähemalt tutvuda suurt huvi tekitanud isikutega  ning jälgida nende igapäevaseid toimetamisi.

Saabunud pere tegemisi saab ERM-is jälgida muuseumi tavapärastel lahtiolekuaegadel, õhtu- ja öötunnid võimaldatakse Afganistanist saabunud perel veeta privaatselt oma pere keskel.

ERM-i avalike suhete juhi Illari Lääne sõnul saab Afganistanist pärit perekonna kasutuses olema üks muuseumi saalidest koos kõigi tänapäevaste mugavustega – vannituba, soe vesi ning kaasaegne köök.

Otsuse kuni 30 Afganistanis Euroopa Liidu, NATO liitlaste ja Eestiga tehtud koostöö tõttu tõsisesse ohtu sattunud inimese siia toomise kohta langetas Vabariigi Valitsus 19. augustil ja kinnitas riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon 20. augustil.

Hetkel on veel lahtine, kuhu paigutatakse elama ülejäänud Afganistanist Eestisse saabuvad põgenikud.

Ühe variandina on arutelutest läbi käinud mõte jagada saabujad edaspidi erinevate Eestis tegutsevate muuseumide vahel. Peale seda on igal Eesti elanikul võimalik oma elukohalähedases muuseumis tutvuda lähemalt eksootiliste külalistega.

* Ülafoto: Christophe Petit Tesson / ERM

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga