Et mitte häirida ilutulestike korraldamist keelas linnavalitsus lemmikloomade pidamise Tallinnas jõulude ja aastavahetuse perioodil

1.5K Share

FIRE IT UP! LÕPUKS OMETI ON TALLINNAS VÕIMALIK NAUTIDA ILUTULESTIKKU NII, ET EI PEA KUULAMA LOOMAOMANIKE PIDEVAT VINGUMIST JA TÄNITAMIST.

Eile võttis Tallinna linnavalitsus vastu määruse, millega keelatakse kogu linna territooriumil lemmikloomade pidamine perioodil alates 20. detsembrist kuni 5. jaanuarini uuel aastal.

Sellega tullakse vastu kõigile ilutulestike korraldajate ja nautijate soovile, kes on juba aastaid kurtnud, et lemmikloomade omanikud häirivad ilutulestike rahulikku korraldamist.

Linna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja Ain Valdman juhtis tähelepanu sellele, et viimastel aastatel on ilutulistike korraldajad ja nende nautijad esitanud korduvalt kaebusi lemmikloomade omanike aadressil.

„Ootamatud loomahäälitsused, näiteks koerte vali haukumine ja kasside kräunumine, pühade eelsel ajal tekitavad ebamugavusi nii ilutulestike korraldajatele kui ka nende nautijatele,“ rääkis Valdmann. „Lisaks häirivad lemmikloomad ilutulestike ajal oma valju häälitsemisega naaberkorterite rahulikke elanikke.“

Kurb küll, aga ka seda koerakest ootab eest paarinädalane puhkusereis maale tema peremehe sugulaste juurde, mille tõttu jääb tal nägemata mitu suurejoonelist ilutulestikku.

“Oleme viimastel aastatel saanud tohutu hulga ilutulestike fännide kaebusi selle kohta, et lemmikloomade pidajad tekitavad meedias mõttetut ilutulestike vastast massihüsteeriat, mis ei lase Tallinna elanikel rahulikult nautida suurejoonelisi aastavahetuse ilutulestikke,“ lisas Valdman.

Et mitte rikkuda linnavalituse poolt kehtestatud määrust, soovitab Valdmann kõigil loomaomanikel saata oma lemmikloomad keeluperioodiks mõne maal elava sugulase või tuttava juurde. „Usun, et kõik lemmikloomade omanike maal elavad sugulased ainult rõõmustavad selle üle, kui Tallinnast saabub nende juurde mõni lemmikloom, keda nad pole juba ammu näinud,“  rääkis Valdmann.

Aastavahetusel on kõik Tallinnas elavad ilutulestiku nautijad oodatud Vabaduse väljakule, kus suurel aastavahetuse peol esinevad Liis Lemsalu ja Tanel Padar. Suur kontsert algab 31. detsembri õhtul kell 22 ja lõppeb megasuure ilutulestikuga südaööl. NB! Lemmikloomasid Vabaduse väljakule ei lubata!

Täna teatas ka Otepää, et tulles vastu ilutulestike korraldajate palvetele, kehtestati jõulurahu perioodiks ka Otepää linnas lemmikloomade pidamise keeld.

Ka Pärnu linnavalitsus teatas, et kaalub lemmikloomapidamise keelu kehtestamist jõulurahuperioodiks, et ilutulestike korraldajad saaksid kogu linnas ilma loomapidajate poolse tänitamiseta rahulikult ilutulestikke korraldada.

Hakka Abiratta jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa oled alati kursis kõige värskema alternatiivse tõega!

One Comment on “Et mitte häirida ilutulestike korraldamist keelas linnavalitsus lemmikloomade pidamise Tallinnas jõulude ja aastavahetuse perioodil”

  1. ÜHINEN OTSUSEGA. Luban hoida koera antud ajavahemil enda koera koduses arestis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga