Euroopa inimõiguslased: koroonaviiruse mittelubamine Euroopa Liitu on räige diskrimineerimine!

253 Shares

KOROONAVIIRUSE EUROOPASSE LUBAMIST TOETAVAD MEELEAVALDAJAD BERLIINIS

Hiinas, Wuhani linnas alguse saanud koroonaviirus on praeguseks hetkeks ületanud juba mitmed riigipiirid ning haigusjuhtumeid on kinnitatud vähemalt 25 riigis, sealhulgas USA-s, Kanadas, Suurbritannias, Venemaal, Saksamaal, Prantsusmaal, Jaapanis, Indias, Lõuna-Koreas, Hongkongis ja Tais.

Mitmed Euroopa riigid on kasutusele võtnud ennetavad ohutusmeetmeid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Näiteks on mitmed lennukompaniid – British Airways, Finnair, Lufthansa – tühistanud oma otselennud Hiina. Lisaks kontrollitakse mitmes Euroopa riigis (Prantsusmaal, Suurbritannias, Itaalias, Hollandis jne) spetsiaalsete kehaskänneritega kõigi sadamatesse ja lennujaamadesse saabuvate reisijate kehatemperatuuri.

Sellest tulenevalt on aktiveerunud inimõiguslased üle Euroopa, väites et koroonaviiruse Euroopasse saabumise takistamine on räige inimõiguste diskrimineerimine.

Täna korraldasid saksa inimõiguste aktivistid suure meeleavalduse Berliini rahvusvahelise lennujaama ees, skandeerides hüüdlauset “Coronavirus Welcome” (Koroonaviirus, tere tulemast,! – toimetus) ning kandes samasuguste kirjadega suuri plakateid.  

Abiratta reporter sai jutule sakslanna Ursulaga, kes on tulihingeline inimõiguste aktivist ning osales antud meeleavaldusel. “See on järjekordne näide sellest, kuidas Euroopa räigelt diskrimineerib mujalt maailmast meile saabuvaid haigusi!” kommenteeris väga emotsionaalselt antud teemat Ursula.

Koroonaviirus – millegipärast ei soovi Euroopa riigid seda ilusat külalist enda juurde (Foto: Reuters)

“Euroopasse on varasemalt sisse lubatud absoluutselt kõik erinevad haigused – katk, rõuged, leetrid, hullu lehma tõbi, kanagripp, HI-viirus ja aids, läkaköha, sarlakid, isegi tripper,” loetleb Ursula erinevaid haigusi, millel on varasemalt lubatult vabalt saabuda Euroopasse. “Euroopa on kõik need haigused kenasti vastu võtnud, me oleme nendega hakkama saanud ning kõik need haigused on leidnud oma koha meie ühiskonnas. Võib öelda, et kõik need haigused on üks osa meie täiesti tavalisest igapäevaelust. Me oleme alat hakkama saanud uute haiguste omaks võtmisega ja saame hakkama ka koroonaviirusega!”

“Täiesti arusaamatu, miks käesoleval juhul on Euroopa riigid otsustanud kasutada sellist räiget diskrimineerimist uue koroonaviiruse vastu,” on Ursula nõutu. “Kui koroonaviirus on sunnitud põgenema Hiinast ning soovib asuda ümber Euroopasse, siis me lihtsalt peame selle viiruse siin vastu võtma ja talle varjupaiga andma. See on lihtsalt meie, eurooplasete, kohus!”

Selle hetkel ühineb Ursula taas piketeerijatega ning jätkab koos teiste osalejatega skandeerimist: “Laske koroonaviirus Euroopasse! Me saame hakkama!”

Hea Abiratas.ee lugeja! Anna meile kommentaarides teada, kas sina toetat koroonaviiruse Euroopasse lubamist?

Hakka Abiratta jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa oled alati kursis kõige värskema alternatiivse tõega!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga