Facebooki, WatsAppi, Instagrami kokkujooksmise tulemus: Eksperdid ennustavad 9 kuu pärast korralikku beebibuumi

Beebid
117 Shares

Esmaspäeval oli kogu maailmas tõsiseid tõrkeid papulaarsete sotsiaalvõrkude Facebooki, WhatsAppi ja Instagrami töös,

Tõrgete tulemusena olid need kolm suurt sotsiaalvõrgustikku ligi kuu tunni jooksul kasutajatele kättesaamatud või raksesti ligipääsetavad.

Praeguseks on jõutud juba läbi viia ka esimesed analüüsid selle kohta, millised on sotsiaalvõrkude töös esinenud tõrgete tulemused.

Mitmed tunnustatud rahvastikueksperdid ennustavad üheksa kuu pärast märgatavalt suuremat arvu sünnitusi. Ekspertide arvamusel on tänu asjaolule, et kümnetel tuhandetel kasutajatel Eestimaal puudus ligi kuue tunni jooksul ligipääs Facebookile, Instagramile ja WhatsAppile, oodata 2022. aasta juunis kordades kõrgemat sündide arve kui käesoleva aasta juunis.

„Võib täie kindlusega väita, et peale paari tundi ilma Facebooki, Instagrami või WhatsAppita asusid noored aktiivsed täies elujõus inimesed tegelema hoopis maisemate asjadega, sealhulgas asusid toimetama ka nii öelda vanainimeste asjaga. Mis on täiesti arusaadav, sest kui noored ei saa õhtu otsa üksteisele sõnumeid saata või omavahel tšattida, siis nad lihtsalt on sunnitud suunama oma pulbitseva energia muudele tegevustele,“ selgitasid eksperdid.

Ekspertide hinnangul võib ennustada, et tänu esmaspäeva õhtul toimunud tõrgetele sotsiaalmeedia platformide töös sünnib järgmise aasta juunis Eestimaale 5000-6000 last rohkem kui sellel aastal.

Mitmed Eestimaa haiglad on juba kinnitanud, et on kehtestanud ämmaemandatele ja naistearstidele puhkusekeelu järgmise aasta maiks ja juuniks.

Ekspertide selgitusel peame olema äärmiselt õnnelikud, et alternatiivsed äppid nagu Twitter, YouTube ja Pornhub samal ajal funktsioneerisid. Vastasel korral seisaks Eestimaa järgmise aasta mais-juunis silmitsi katastroofilise beebibuumiga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga