HOIATUS! Raimond Kaljulaid planeerib oma järgmises videos üles loetleda kõigi Eestimaa elanike nimed

289 Shares

Kuvatõmmis Raimond Kaljulaiu Facebooki lehelt

22. märtsil avaldas Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid kõmulise video. Selgub, et see on alles esimene katsetus ühes pikemaks planeeritud videopöördumiste seeriast. Vaata antud videot siin:

Peatame EKRE!

Alustan tänasest kampaaniaga, kus kutsun Kõlvartit, Toomi ja teisi Keskerakonna nö "vene tiiva" poliitikuid veel kord kaaluma, millised on nende võimalused EKRE peatamiseks. Meil on vastutus nii Keskerakonna valijate kui Eesti ees. Jah, see on mõnevõrra pretsedenditu ja uus, et üks erakonna liige sellisel viisil oma kolleegide poole pöördub. Kuid ajad ongi erakordsed. Ära tuleb hoida erakordne kahju Eestile, kui EKRE saab valitsusse. Lähemalt siit: http://raimondkaljulaid.ee/blogi/alustan-kampaaniaga-kus-kutsun-kolvartit-toomi-ja-teisi-ekre-vastu-haaletama

Posted by Raimond Kaljulaid on Neljapäev, 21. märts 2019

Abiratas.ee küsis selgitust Raimond Kaljulaiult endalt. Järgnevalt avaldamegi meile antud intervjuu.

Lugupeetud Raimond Kaljulaid, miks Te avaldasite sellise erakordse videopöördumise?

Kõigepealt, tere, Abiratas.ee! Aga vastuseks küsimusele – videopöördumise tegin igavusest, lihtsalt igavusest.

Töötate hetkel veel Põhja-Tallinna linnaosa vanemana, kas tõesti linnaosas kõik probleemid lahendatud ja pole enam mitte midagi teha?

Ei ole jah. Ennast pole ilus kiita, aga olen Põhja-Tallinna linnaosa tõesti täiesti korda teinud. Seal poel enam ühtegi pargipinki, mida üle värvida ega ühtegi teeauku, mida oleks vaja täita. Isegi Kalamaja Facebooki grupis pole viimasel ajal erilist vingumist ette tulnud.  Muidu seal grupis käis üks vingumine teise otsa, aga viimasel ajal on olnud täielik vaikus ja üksmeel. Ja uskuge mind, ma olen veel noor täies elujõus mees ja ma lihtsalt ei suuda niisama käed rüpes passida.

Aga kust tuli idee koostada igavuse peletamiseks antud videopöördumine?

Eks ma veidi ikka mõtlesin, mida nüüd edasi teha. Rahvas valis mind Riigikogu saadikus ja mul on ka tõsine plaan sinna minna. Samas hoiatasid vanemad keskerakondlased, kes on Riigikogus juba töötanud, et see Riigikogus istumine võib olla nüri ja igav.

Varem olid Riigikogu koosseisus oluliselt värvikamad tegelased – Aivar Riisalu, Doktor Vassiljev ja vend-õde Knopka-Lenk! Iga tegelane värvikam kui teine, kõik parajad klounid ja lõuapoolikud. Aga vaadates tulevase Riigikogu koosseisu, tekkis minul tahtmine kõva häälega appi karjuda – kõik sellised töised ja asjaliud, nii öelda tublid töömesilased ja hallid hiirekesed.

Ehk siis täiega igav seltskond, kellega peab hakkama seal istuma. Ja nii mõtlesingi, et igavuse peletamiseks ja elevuse tekitamiseks teen ühe videopöördumise.

Aga miks just selline videopöördumine, kus te lihtsalt nimetate lihtsalt 11 poliitiku nimed?

No alguses oli mul idee teha riigikogulaste video-väljakutse. Et mina postitan esimese video ja ütlen seal ühe uue riigikogulase nime. Tema postitab omakorda uue video, kus nimetab mõne teise riigikogulase nime ja nii läheks see „kette“ edasi, kuni iga uus riigikogulane on saanud selles väljakutses osaleda.

Oma videopöördumises loetlete Te 11 poliitiku nimed mitte ainult 1 nime?

Praegune video on esialgse idee edasiarendus. Algul tõesti oli plaan nimetada ainult 1 poliitiku nimi, aga siis mõtlesin, et meie Riigikogu on ju nii väike, kõigest 101 liiget. Seetõttu lõpeks see väljakutsete seeria väga kiiresti. Tõenäoliselt oleks ühe kuuga kõik riigikogulased oma pöördumise ära teinud ja kogu lugu. Aga mul on seal Riigikogus vaja ju neli aastat veel istuda!

Aga miks ikkagi just need 11 nime?

Praeguse videopöördumise puhul on tegemist esialgse testiga.  See on esialgse idee edasiarendus. Tahtsin lihtsalt vaadata, kaua võtab aega kümne suvalise nime ütlemine kaamerasse. Aga läksin hoogu ja ei saanud kümne juures kohe pidama. Nii tuligi kokku üksteist nime.

Te siis väidate, et antud videopöördumine pole veel kõik? Et tulemas on veel lisa?

Täpselt! Mõtlesin, et kuidas ma oma aja seal Riigikogus nelja aasta jooksul ära sisustan, et igav ei hakkaks. Ja siis tekkis idee, et teen ühe videopöördumise, kus loetlen ülesse kõigi Eestimaa elanike nimed. Noh, et lihtsalt istun kaamera ette, võtan kätte rahvastikuregistri ja hakkan nimesid loetlema. Minu esialgsete arvutuste kohaselt kulub selleks kõigest kaheksa kuud.

Kui Teie videopöördumiseks kulub kõigest 8 kuud, aga Riigikogus töötate 4 aastat, mida te siis ülejäänud ajaga peale hakkate.

Siin ongi mul veidi pikem plaan. Peale seda kui olen kõik Eestimaa elanikud üles loetlenud, siis järgmise videopöördumise teen sellise, kus loetlen kõik Venemaa elanikud. Neid on seal umbes 140 miljonit, selle video tegemiseks läheb mul umbes 2,5 aastat.  Kui võtta veel paar kuud puhkamiseks ka…. Vabandust, kas ma ütlesin „puhkamiseks“? Ma mõtlesin valijatega kohtumiseks. Nii saangi 4 aastat riigikogus sisutatud. Ja igav ka ei hakka.

Tundub ikka suur ettevõtmine olevat. Kas Te olete kindel, et saate sellega hakkama?

On muidugi suur ettevõtmine. Aga mina suuri väljakutseid ei karda! Olen kindel, et saan hakkama. Ma olen vaikselt ka juba valmistunud ja treeninud. Näiteks kolmapäeval loetlesin videosse ülesse kõik San Marino elanike nimed, reedel aga kõigi Luksemburgi elanike nimed. Ikka tasapisi kogun vormi ja võtan ette järjest suuremaid riike, kelle elanike nimed üles loetleda.

Aga mida Te siis teete, kui Teid peaks valitama peale 4 aastat uuesti Riigikokku?

Olen ka sellele mõelnud. Kui olen ära teinud videopöördumised, kus loetlen ülesse kõik Eestimaa ja Venemaa elanikud, siis teen sinna otsa veel kolmanda pöördumise, kus loetlen ülesse kõik Hiina elanikud. Neid seal on nii palju, et sisustab ära lausa kaks Riigikogus istumise perioodi.

Mis saab siis, kui peale 4 aastat rahvas ei vali Teid enam Riigikokku?

Näete, siin ongi praeguse plaani kavalus. Nimelt, ma plaanin kõik oma videopöördumistes üles loetletud inimesed nende videote all ka ära tägida. Seega, peale 4 aatat Riigikogus on mul Youtube keskkonnas minimaalselt 140 miljonit fänni.  Sellise hulga fännidega saab minust absoluutselt kõige popim influencer Eestis! Ja Youtube’i influencerina hakkan ma hullu moodi pappi kokku kühveldama. Kokkuvõttes näete isegi, et esialgu tobedana tundunud videopöördumine on tegelikult ainult väikene osa suurest plaanist.

Selle koha peal lõpetasime oma intervjuu, sest Abiratas.ee ei osanud poliitikult vastuseks kosta ei musta ega valget

Hea lugeja, anna teada, mida arvad sina Raimond Kaljulaiu plaanist?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga