ILUTULESTIKUD ALAKU! Et mitte häirida ilutulestike korraldamist keelas linnavalitsus lemmikloomade pidamise Tallinnas jõulude ja aastavahetuse perioodil

75 Shares

KA SELLEL AASTAL ON TALLINNAS VÕIMALIK NAUTIDA ILUTULESTIKKU NII, ET EI PEA KUULAMA LOOMAOMANIKE PIDEVAT VINGUMIST JA TÄNITAMIST.

Sarnaselt eelmisele aastale keelustas Tallinna linnavalitsus lemmikloomade pidamise linna territooriumil jõulude ja aastavahetuse perioodil.

Vastavalt Tallinna linnavalitsuse poolt kehtestatud määrusele keelatakse Tallinna linna territooriumil lemmikloomade pidamine ilutulestike korraldamise perioodil alates 23. detsembrist kuni 10. jaanuarini uuel aastal.

Sellega tullakse vastu kõigile ilutulestike korraldajate ja nautijate soovile, kes on juba aastaid kurtnud, et lemmikloomade omanikud häirivad ilutulestike rahulikku korraldamist.

Linna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja Ain Valdman juhtis tähelepanu sellele, et viimastel aastatel on ilutulistike korraldajad ja nende nautijad esitanud korduvalt kaebusi lemmikloomade omanike aadressil.

„Ootamatud loomahäälitsused, näiteks koerte vali haukumine ja kasside kräunumine, pühade eelsel ajal tekitavad ebamugavusi nii ilutulestike korraldajatele kui ka nende nautijatele,“ rääkis Valdmann. „Lisaks häirivad lemmikloomad ilutulestike ajal oma valju häälitsemisega naaberkorterite rahulikke elanikke.“

Mustamäel elav Pitsu on ääretult kurb, et linnavalitsuse uue määruse tõttu jääb tal nägemata mitu suurejoonelist ilutulestikku (Foto: pupfans.com)

“Oleme viimastel aastatel saanud tohutu hulga ilutulestike fännide kaebusi selle kohta, et lemmikloomade pidajad tekitavad meedias mõttetut ilutulestike vastast massihüsteeriat, mis ei lase Tallinna elanikel rahulikult nautida suurejoonelisi aastavahetuse ilutulestikke,“ lisas Valdman.

Et mitte rikkuda linnavalituse poolt kehtestatud määrust, soovitab Valdmann kõigil loomaomanikel saata oma lemmikloomad keeluperioodiks mõne maal elava sugulase või tuttava juurde. „Usun, et kõik lemmikloomade omanike maal elavad sugulased ainult rõõmustavad selle üle, kui Tallinnast saabub nende juurde mõni lemmikloom, keda nad pole juba ammu näinud,“  rääkis Valdmann.

Täna teatas ka Tartu, et tulles vastu ilutulestike korraldajate palvetele, kehtestati jõulurahu perioodiks ka Tartu linnas lemmikloomade pidamise keeld.

Lisaks Tallinnale ja Tartule kaaluvad lemmikloomapidamise keelu kehtestamist jõulurahuperioodiks ka paljud teised linnad Eesti – näiteks Keila, Haapsalu, Paide jne.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga