INVESTORID MARUS: Enefit Greeni aktsia on peale IPO-t tõusnud üle 50% ja mitte keegi ei vastuta!

Enefit börsil
38 Shares

ENEFIT GREENI AKTSIA HIND ON TALLINNA BÖRSIL VÄHEM KUI KUU AJAGA KASVANUD ROHKEM KUI 50% (FOTO: KIUR KAASIK)

Viimastel päevadel on Tallinna börsil tegutsevate investorite seas levinud paanika ja pahameel seoses Enefit Greeni aktsiaga.

Ettevõtte aktsia noteeriti IPO (initial public offering ehk aktsiate esmane avalik pakkumine – toimetus) tulemusena Balti aktsiate põhinimekirjas ning alustas kauplemist 21. oktoobril.

Kui IPO-l osalenud investorite jaoks oli aktsia märkimishind 2,90 eurot aktsia kohta, siis tänaseks päevaks on aktsia hind bärsil kasvanud 4,50 euroni ehk üle 50% märkimishinnast. Ja seda vähem kui kuu ajaga!

Lühikese aja jooksul toimunud kiire hinnakasvu tõttu on paduvihased sajad ja sajad investorid, kes müüsid oma aktsiaid oluliselt madalama hinna juures. Näiteks paljud investorid müüsid märkimisel saadud aktsiad maha juba kauplemise avapäeval hinnaga 3,49 eurot aktsia eest ehk ligi euro võrra odavamalt kui on aktsia praegune kauplemishind.

Samuti on sadu investoreid, kes müüsid aktsiaid hinnaga 3,70 eurot, 3,82 eurot või 4,18 eurot.

Nüüd ongi taoliste investorite seas hakanud levima üldine pahameel, et miks mitte keegi ei öelnud neile, et nad müüsid oma aktsiaid liiga vara ja liiga madala hinnaga.

“Uskumatu korralagedus, mis Tallinna börsil ikka toimub,” ei suuda uskuda üks anonüümseks jääda sooviv investor.

“Müüsin oma IPO-st saadud aktsiad kohe kiiresti esimesel kauplemispäeval 3,50 euroga maha, teenisin kiire kasumi ja tollel hetkel tundus, et kõik on väga tore. Miks keegi ei olnud, et see kuradima aktsiahind võib veel edasi kasvada? Oleks ma oma aktsiaid edasi hoidnud, oleksin ka jätkuvast hinnakasvust osa saanud. Aga nüüd on nii, et minu aktsiad on müüdud ja lisakasumit ma enam ei teeni…” on teine investor pettunud.

“Kõige hullem on see, et see Enefiti aktsia hind jätkab kasvamist ja mitte keegi ei vastuta! Kuidas on see võimalik, et mitte keegi ei vastuta! Ja mitte kellelegi pole ka kaevata. Lihtsalt kohutav!” halab kolmas investor, kes müüs oma aktsiad 3,82 eurose turuhinna juures.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga