Jaapan soovib aretada Godzilla uusversiooni, lastes merre Fukushima tuumajaamas kasutatud radioaktiivse vee

Godzilla
110 Shares

Jaapan soovib aretada Godzilla uusversiooni, lastes merre Fukushima tuumajaama jahutamiseks kasutatud radioaktiivse vee.

Hiljuti teatas Jaapan, et sealsetel geenitehnoloogidel on plaanis aretada kunagi kogu maailmas õudust külvanud hiiglasliku eluka Godzilla uusversioon. Sellel korral loodavad teadlased aretada siiski oluliselt sõbralikuma ja rahuarmastavama isendi.

Uue hiideluka aretamiseks planeeritakse lasta ookeani Fukushima tuumajaama jahutamiseks kasutatud radioaktiivselt saastunud vesi.

Valitsus plaani kohaselt filtreeritakse ookeani lastavast jahutusveest välja enamus kõrge radioaktiivseid osakesi. Siiski jäetakse vette veidi madala radioaktiivsusega osakesi.

Jaapani teadlaste loodavad, et ookeani lastavas vees olevad madala radioaktiivsusega osakesed põhjustavad Fukushima vetes elutsevale liikidele mõõdukal määral geenimutatsioone.

Teadlaste poolt laboritingimustes läbi viidud katsete põhjal loodetakse, et madala radioaktiivsuse poolt mõjutatud geenid muteeruvad piisaval määral, et mõne järgmise aasta jooksul võiks mõnest kohalikust mereelukast areneda uus Godzilla.

Teadlased prognoosivad, et tänu madala radioaktiivsusele on uus Godzilla oma iseloomult oluliselt sõbralikum kui varasemalt elanud Godzilla.

Hiina, Taiwan ja Lõuna-Korea peavad aga Jaapani sammu vastutustundetuks. Antud riigid on seisukohal, et kui Jaapani teadlastel õnnestub kasvatada endal Godzilla uusverioon, siis peab ka nendel riikidel olema lubatud luua oma Godzillale vastav analoogne hiidelukas.

Ainult see samm, kui iga nimetatud riik saab endale oma Godzilla, garanteerib rahu ja tasakaalu jätkumise antud piirkonnas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga