JÄLLE ASTMELINE! Tallinn kehtestab inimese sissetulekust sõltuva astmelise müügikeelu baarides ja restoranides müüdavale alkoholile

177 Shares

LINNAPEA KÕLVARTI SELGITUSE KOHASELT LÄHTUB TALLINN UUE KEELU KEHTESTAMISEL PÕHIMÕTTEST – MIDA VAESEM INIMENE, SEDA VÄHEM PEAKS TA KULUTAMA OMA SISSETULEKUST ALKOHOOLSETE JOOKIDE TARBIMISELE BAARIDES JA RESTORANIDES. (FOTO: ALBERT TRUUVÄÄRT)

Tallinna linnavalitsus esitas linnavolikogule täiendavate muudatustega määruse eelnõu alkoholimüügi astmeliseks piiramiseks kohapeal tarbimiseks Tallinnas. Piirangud hakkavad kehtima tänavu 1. oktoobrist.

Eelnõu kohaselt keelatakse alkoholi müük Tallinnas astmeliselt ning müügikeeld hakkab sõltuma inimeste sissetulekust. Vastavalt eelnõule keelatakse alkohoolse joogi jaemüük baarides, kõrtsides, pubides ja restoranides lähtuvalt linnavalitsuse poolt fikseeritud astmele, mis sõltuvad inimese sissetulekust ühes kalendrikuus:

  1. Päris vaesed inimesed ehk täiskasvanud isikud sissetulekuga kuni 500 eurot/kuus: alkohoolse joogi jaemüük keeletud esmaspäeviti, teisipäeviti, kolmapäeviti, neljapäeviti ja pühapäeviti.
  2. Enam vähem normaalse sissetulekuga inimesed ehk täiskasvanud isikud sissetulekuga kuni 1,500 eurot/kuus: alkohoolse joogi jaemüük keeletud esmaspäeviti, teisipäeviti, kolmapäeviti ja neljapäeviti.
  3. Normaalse sissetulekuga inimesed ehk täiskasvanud isikud sissetulekuga kuni 3,000 eurot/kuus: alkohoolse joogi jaemüük keeletud esmaspäeviti ja teisipäeviti.
  4. Üle keskmise sissetulekuga inimesed ehk täiskasvanud isikud sissetulekuga kuni 5,000 eurot/kuus: alkohoolse joogi jaemüük keeletud esmaspäeviti.
  5. Jõukad inimesed ehk täiskasvanud isikud sissetulekuga üle 5,000 eurot/kuus: alkohoolse joogi jaemüügi keeldu ei rakendada; isikutele sissetulekuga üle 5,000 euro/kuus on lubatud alkohoolse joogi jaemüük igal päeval.

Piirangud ei kehti ööl vastu 1. jaanuari, 25. veebruari ja 24. juunit.

Küsimusele, miks otsustas Tallinna linnavalitsus kehtestada alkoholi jaemüügile just astmelise keelamise, vastas linnapea Mihhail Kõlvart järgnevalt: „Meile Keskerakonnas meeldib teha asju astmeliselt. Meie erakonna eestvedamisel kehtestati inimestele astmeline tulumaksuvabastus, samuti kehtestas meie erakond Tallinnas astmelise tasuta ühistranspordi.“ (Selgub, et tasuta ühistranspordi astmed „tasuta“ ja „tasuline“ sõltuvad inimese elukohast –  toimetus.)

„Nüüd otsustasime kehtestada Tallinnas ka astmelise alkoholimüügikeelu, mis sõltub inimese sissetulekust,” selgitas Kõlvart. “Tallinn hoolib oma inimestest ja nende heaolust. Seetõttu lähtusime põhimõttest, mida vaesem inimene, seda vähem peaks ta kulutama oma sissetulekust alkoholi tarbimisele Tallinna baarides ja restoranides.”

Lähtuvalt sellest põhimõttest otsustas linnavalitsus, et vaestele inimestele on alkoholi müük Tallinna baarides ja restoranides keelatud 6 päeval nädalas. Mida jõukam inimene, seda rohkem saab ta lubada endale alkoholi tarbimist. Ja päris rikkad võivad kulutada alkoholile kas või iga päev. Sellest tulenevalt ongi uues määruses sätestatud, et mida kõrgem on inimese sissetulek, seda rohkem päevi nädalas on lubatud talle müüa alkoholi baarides ja restoranides tarbimiseks.

Hakka Abiratta jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa oled alati kursis kõige värskema alternatiivse tõega!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga