JÄRJEKORDNE BLACKFACE SKANDAAL: Kunagise rolli tõttu on blackface skandaali segatud armastatud näitleja Ita Ever!

711 Shares

ARMASTATUD NÄITLEJANNA ITA EVER KEHASTAMAS TUMEDAHANALIST LAULJANNAT MUSLIMA MASLUMAT POPULAARSES TELESHOW’S “IGIHALJAS VAATEMÄNG” (FOTO: KUVATÕMMIS VIDEOST)

USA-s toimuvate politseivägivalla- ja rassismivastaste massirahutuste valguses on üksteise järel asunud vabandust paluma mitmed kodumaised staarid, kes on kunagi kehastanud tumedanahalisi tegelasi.

Lühikesse, kuid siiski olulisse nimekirja on nüüd lisandunud ka kõigi teatrisõprade lemmiknäitleja ja eesti teatri grand old lady Ita Ever.

Selgub, et Ita Ever kehastas tumedanahalist lauljannat 1981. aastal Eesti Televisioonis linastunud legendaarses komöödiashow’s “Igihaljas vaatemäng”. Teiste rollide seas kehastas Ever selles show’s ka pruuninahalist lauljannat Muslima Masluma ning antud rolli jaoks värviti Everi nägu ja käed üleni pruuniks – seega on tegemist klassikalise blackface’ga!

Vaata armastatud näitleja Ita Everi poolt etendatud häbiväärsret blackface stseeni järgnevast videost:

https://www.youtube.com/watch?v=K0GYPxUpxJo

ETV juht vabandab ja eemaldab komöödiashow oma arhiivist

„ETV nimel vabandan  siiralt kõikide tumedanahaliste ees, kelle tundeid on ETV selle komöödiashow näitamisega riivanud,” lausus ETV juhatuse esimees Erik Roose.  “Kogu ETV nimel vabandan kõigi nende ees, kelle tundeid on ETV haavanud, solvanud ja kelle kultuuri on ETV lugupidamatult suhtunud, etendades neid oma kanalil valgenahaliste näitlejate poolt“

„ETV-l on eriti piinlik, et oleme seda komöödiashow’d näidanud aastate jooksul oma kanalitel korduvalt ning me polnud isegi teadlikud, et selles shows sisaldub selline kohutav blackface‘i stseen,“ selgitas Roose

„ETV juhtkond on ääretult pettunud oma toonastes töötajates, kes tõid ETV ekraanile sellise rassistliku sisuga programmi,“ lisas Roose.  „Ma tänan tähelepanelikke televaatajaid, kes juhtisid meie tähelepanu sellele kohutavale häbiplekile.”

„ETV juhtkond on praeguseks hetkeks tutvunud blackface‘i ajalooga ja teame, mida see endast kujutab ja kui piinlik sellise stseeni näitamine ETV kanalil on tumedanahaliste inimeste jaoks. Kahjuks sisaldub antud komöödiashow’s klassikaline blackface‘i stseen ja seetõttu on mul on äärmiselt piinlik nende inimeste ees, keda ETV on oma teguviisiga solvanud.“

Roose kinnitas, et nii kaua, kuni tema on ETV juht, ei näita ETV enam mitte kunagi antud komöödiashow’d oma kanalitel. Samuti lubas Roose, et antud komöödiashow eemaldatakse koheselt ETV arhiivist.

One Comment on “JÄRJEKORDNE BLACKFACE SKANDAAL: Kunagise rolli tõttu on blackface skandaali segatud armastatud näitleja Ita Ever!”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga