JÄRJEKORDNE KÄRPEIDEE: Valitsemiskulude vähendamiseks soovib Reformierakond valitsusest ära kärpida Keskerakonna ministrid!

Kaja Kallase valitsus
2 Shares

PUNASE RINGIGA ON TÄHISTATUD KESKERAKONNA MINISTRID, KELLE REFORMIERAKOND SOOVIB KULUDE KOKKUHOIUKS VALITSUSEST KOONDADA (FOTO: KIUR KAASIK)

Valitsus kiitis neljapäeval heaks riigi eelarvestrateegia (RES) aastateks 2022–2025, mille raames peavad kõik ministeeriumid järgenvatel aastatel oma kulutusi kärpima, et, et vältida tulevikus maksutõuse.

RES-i vastuvõtmisest on möödunud kõigest paar päeva, kui Reformierakond on tulnud välja revolutsioonilise ideega, kuidas vähendada riigi üldisi valitsemiskulusid.

Nimelt avalikustas Reformierakond ettepaneku, et praegusest valitsusest tuleks ära kärpida Kekserakonda kuuluvad ministrid.

Reformierakonna esindaja selgitas, antud sammuga väheneks ministrite arv valitsuses sisuliselt poole võrra ning koos keskerakonna ministrite koondamisega lahkuksid ka kõik nendega seotud nõunikud ja abid.

Esialgsete arvutuste kohaselt ulatuvad järgmise nelja aasta jooksul Keskerakonna ministrite, nende nõunike ja abide koondamise tulemusena kokku hoitud kulud kuni 1,7 miljoni euroni.

Reformierakonna esindaja selgitas veel, et antud ideed toetab ka asjaolu, et praegused Reformierakonna ministrid on piisavalt võimekad, et ära katta Keskerakonna ministritest tühjaks jäävad ministrikohad.

Kahjuks ei õnnestunud meil saada Keskerakonna esindaja kommentaari selle kohta, kuidas suhtub keskerakond antud ettepanekusse.

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga