Kaitsevägi tutvustas uut välivormi, mis ei solva ega ärrita kedagi!

Kaitseväe uus välivorm
2.5K Shares

MODELL DEMONSTREERIB EESTI KAITSEVÄE AJATEENIJATE UUT VÄLIVORMI, MIS EI SOLVA EGA ÄRRITA KEDAGI

Eelmisel reedel andis staabi- ja sidepataljoni ülem kolonelleitnant Priit Averkin oma teenistujatele korralduse võimalusel hoiduda pühapäeval, 9. mail Tallinnas Filtri linnaku ümbruses vormis ringiliikumisest.

„Otsuse tagamaa oli soov võtta propagandakanalitelt ära võimalus rebida kaitseväelaste liikumine antud piirkonnas kontekstist välja ja asetada neile sobivasse, meid kahjustavasse konteksti või kujutada seda pahatahtlikult mõnel muul viisil,“ ütles kolonelleitnant Averkin pressiteate teel.

Täna avalikustas Eesti Kaitsevägi ajateenijatele kavandatud uue välivormi kavandid. Katiseväe esindaja sõnul lähtuti ajateenijatele mõeldud välivormi väljatöötamisel sellest, et uus välivorm ei solvaks ega ärritaks kedagi.

„Uue välivormi väljatöötamisel oli meie eesmärgiks välja töötada vorm, mis oleks välimiselt pigem tagasihoidlik ning ei solvaks ega ärritaks mitte kedagi. Samal ajal tuli muidugi arvestada ka seda, et uus vorm istuks ajateenijale hästi selga ning oleks ka meeldiv silmale,“ selgitas kaitseväe esindaja.

Vastavalt kavandile koosneb ajateenijate uus välivorm roosakast suvekleidist, sukkpükstest ja  suvekingadest. Aksessuaarina lisandub uue välivormi juurde tagasihoidlik lillekimp.

Kaitseväe esindaja rõhutas, et täna avalikustatud uue välivormi kasuks rääkis lisaks asjaolu, et uus välivorm rõhutab eriliselt meie ajateenijate tugevat ülakeha kontuuri ja musklilisi käsivarsi.

Kaitseväe esindaja kinnitas, et täna avalikustatud uus välivorm on täpselt selline, mis sobib ajateenijatele kandmiseks nii 9. mail, jaanipäeval kui vabariigi aastapäeva pidulikul vastuvõtul.

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

Fotod: Taavi Sepp

SAMAL TEEMAL:

Et välistada valesti mõistmine, loobub Kaitsevägi kogu relvastusest; ainsaks varustuseks jääb rõõmus rivilaul!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga