Kalevi ujula basseinis talvitunud sukeldujate pesakond viidi suveks tagasi looduslikku elupaika Snelli tiigis

Sukelduja
18 Shares

SUKELDUJATE PESAKONNA RÕÕMUS LIIGE DEMONSTREERIB TIIGIPÕHJAST LEITUD ENERGIABATOONI (FOTO: JORGEN NORKROOS)

Kesklinna Valitsuse juhtimisel koliti eile Snelli tiiki tagasi seal tavapäraselt elutsev ja linnarahva poolt palavalt armastatud sukeldujate pesakond.

Talvise külmaperioodi veetis sukeldujate pesakond Kalevi siseujula soojas bassenis, kuhu nad asustati läinud sügisel, et neil oleks sisetingimustes võimalik mugavalt talvituda.

“Ilmateenistus prognoosib järgmise nädala alguseks juba üle 20 soojakraadi,“ selgitas kolimisaktsiooni Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. „Sellest tulenevalt leidsime, et väljas on juba piisavalt soe, et talveperioodiks ajutiselt Kalevi ujulasse talvituma kolitud sukeldujate pesakonnal on aeg naasta nende looduslikku elukeskkonda Snelli tiigis.“

Sügisel koliti Snelli tiigis elutsev sukeldujate pesakond Kalevi ujulasse, kus nad said siijades tingimustes mugavalt talvituda. Tiiki jäämise korral oleks olnud raskendatud nende elu- ja toitumistingimused, ekstreemsemalt juhul oleks neid ähvardanud isegi hukkumisoht järve võimaliku jäätumise korral.

Sukeldujate pesakonna emane ja isane sukelduja talvitumas Kalevi ujula mugavates tingimustes (Photo: Natalie Callanan)

Kuigi Kalevi ujulas oli sukeldujate pesakonnal igati mugavad tingimused talveperioodi üle elamiseks, siis Kesklinna vanema sõnul on praegu kätte just jõudnud paras hetk sukeldujate pesakonna naasmiseks nende looduslikku elukeskkonda.

Tavapäraselt Snelli tiigis elutsev sukeldujate pesakond seadis ennast tiiki elama paari aasta eest. Peale seda on nad saanud nii linnarahva kui ka vanalinna külastavate miljonite turistide suurteks lemmikuteks.

Kesklinna vanema sõnade kohaselt on ka linnavalitsusel hea meel, et meie kauni vanalinna müüride ääres elutseb selline armas sukeldujate pesakond ning linnavalitsus loodab, et sukeldujat pakuvad linnarahvale rõõmu ka järgnevatel aastatel.

Kesklinna Linnaosa Valitsuse tublid töötjad aitavad sukeldujate pesakonna ühel liikmel naasata tema looduslikku elukeskkonda Snelli tiigis (Foto: Jorgen Norkroos)

Kahepaiksete uurija Selma Tammeoja selgitas, et hiljemalt hiliskevadel – mai teises pooles – võib linlastele armsaks saanud sukeldujate pesakonnale ka juurdekasvu oodata.

Naasmine looduslikku elukeskkonda loob kõik eeldused pesakonna juurdekasvuks. Uurija sõnul sünnib sukeldujate pesakonda tavaliselt igal kevadel 2-3 uut väikest pehmekalipsolist sukeldujat.

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga