KÄRPEKIRVES TÖÖTAB: Rahandusminister kärpis peaminister Kaja Kallaselt ametiauto, peaminister on sunnitud edaspidi kasutama jalgratast!

Kaja Kallas sõidab rattaga
275 Shares

PEALE AMETIAUTO ÄRA KÄRPIMIST ON PEAMINISTER KAJA KALLAS SUNNITUD EDASPIDI KASUTAMA AMETISÕITUDEKS JALGRATAST (FOTO: KAJA KALLASE FACEBOOKI LEHT)

Eelmise reede hommikul oli peaminister Kaja Kallas sunnitud tulema tööle Stenbocki majja jalgrattal.

Varasematel peaministritel on olnud kasutada ametialasteks sõitudeks, sealhulgas tööle tulekuks ja koju minekuks, neile eraldatud ametiautod.

Kahjuks on praegune peaminister Kaja Kallas sunnitud alates reedest kasutama ametisõitudeks oma isiklikku jalgratast. Jalgrattaga tööletulekuks oli peaministril lihtne põhjus – nimelt tabas peaministri ametiautot rahandusministeeriumi kärpekirves.  

Peaministri büroo selgitusel jõudis eelmisel nädalal peaministrini rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse eestvedamisel teostatav riigi kulude üldine solidaarne kärpekava. Esialgse kärpekava tulemusena oli peaminister sunnitud loobuma oma ametiautost.

Selletõttu oligi Kaja Kallas sunnitud esmakordselt peaministrina reedel tööle tulemiseks kasutama oma isiklikku jalgratast.

Rahandusministeeriumi selgitusel on kärpekava tulemusena peaministribüroo eelarvest ära kärbitud peaministri auto ja kõik sellega seotud kulud. Seetõttu on peaminister Kaja Kallas edaspidi sunnitud kasutama oma igapäevaseks liiklemiseks jalgratast.

Jalgratast peab peaminister kasutama liiklemiseks esialgu vähemalt suveperioodi lõpuni, kuni selgub järgmise aasta majanduskasvu prognoos.

Peaministribüroo loodab, et sügisel selguvate prognoositust parema majanduskasvu tulemusena suurendab rahandusministeerium ka peaministriga seotud kulude eelarvet.   Loodetavasti on siis võimalik anda peaministri kasutusse uuesti ka ametiauto,

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga