KAS EBAAUS MÄNG? Eesti 200 kiire populaarsuse kasvu taga kahtlustatakse dopingu kasutamist

6 Shares

Allikas: Norstat • Ühiskonnauuringute instituudi tellimusel • Meetod: telefoni- ja veebiküsitlused; valim: kokku 4000 inimest; veapiir: 1,55%

Parlamendivälise erakonna Eesti 200 toetus on viis nädalat kestnud tõusu jooksul kasvanud tervelt 3,5 protsendi võrra 11 protsendini. Sellega on Eesti 200 parteide populaarsuse edetabelis möödunud Isamaast ja Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast (SDE)

Ühe parlamendivälise erakonna väga lühikese aja jooksul saavutatud järsk populaarsuse kasv pole jäänud märkamata teistel parteidel, kes kahtlustavad Eesti 200 väga kiire populaarsuse kasvu taga dopinguainete kasutamist.

Sellest tulenevalt on parlamendierakonnad (Reformierakond, Keskerakond, EKRE, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Isamaa) ühiselt pöördunud Eesti Antidopingu poole, et välja selgitada, kas Eesti 200 on kasutanud populaarsuse kasvu saavutamiseks dopinguaineid või mitte.

„Meie arvates puudub Eesti 200 populaarsuse kasvus igasugune loogika,” selgitas Keskerakonna pressiesindaja. “Keskerakond peaministriparteina teeb koos koalitsioonipartneritega igapäevaselt rasket tööd, et tõsta Eesti ühiskonna sidusust ning muuta elu Eestis paremaks. Ometi on Keskerakonna reiting viimastel kuudel ainult langenud.  Samal ajal ei suutnud Eesti 200 algatada isegi petitsiooni rahvaküsitluse algatamiseks, selle tegid nende eest ära hoopis Rohelised. No kuidas on võimalik, et sellest hoolimata tõusis Eesti 200 reiting? Selle tõus taga ei saa olla muud kui lihtlabane doping!”

“Jah, ka meile tundub praegune olukord veidi kahtlane,” selgitas suurima opositsioonipartei, Reformierakonna, esindaja. “Kui nüüd tähelepanelikult vaadata, siis kõigi teiste parlamendierakondade reitingud on kas langenud või jäänud enam-vähem stabiilseks. Selle taustal tundub enam kui kummaline ühe parlamendivälise pisikese erakonna selline kiire populaarsuse kasv. Me muidugi ei saa 100-protsendilise kindlusega väita, et konkurendid oleks kasutanud ebaausaid võtteid, näiteks dopingut. Samas ei tee paha, kui selle populaarsuse kasvu põhjuseid uuriks omalt poolt veidi Eesti Antidoping.”

Eesti Antidoping kinnitas, et lähtuvalt parlamendierakondade poolt esitatud ühistaotlusest alustas agentuur omapoolset uurimist, kas peavad paika kahtlustused, et  Eesti 200 erakordselt kiire populaarsuse kasvu on põhjustanud dopingureeglite vastu patustamine.

Eesti Antidoping loodab esitada esialgsed uurimise tulemused järgmise aasta jaanuaris.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga