KAS MARSIL AVASTATI ELU? NASA kulguri vaatevälja jäid sinakas-pruunid seente-bakterite sarnased isendid!

Ratas marsil
64 Shares

NASA POOLT AVALDATUD FOTO MARSIKULGURI VAATEVÄLJA JÄÄNUD SINAKAS-PRUUNIKAST ISENDITEST (FOTO: NASA/TWITTER)

Siiani on levinud arusaam, et enamus Maalt pärit elu ei jääks Marsil ellu. Kuid mikroobid, nagu must hallitusseen, võivad püsida Punase planeedi pinnal märkimisväärse aja jooksul.

Kosmoseagentuuri NASA poolt hiljutised avaldatud fotod näivad viitavat sellele, et Marsil kasvab seenetaoline isend, mille suurus aja jooksul muutub, selgub ajakirjas Advances in Microbiology avaldatud uuest uuringust.

Kuigi me veel kinnita fakti “Marsil on elu”, siis näitavad fotod, et pildid teinud kulguri vaatevälja jäid sinakas-pruunid seente-bakterite sarnased isendid.

Kusjuures mõni taoline Marsi seen ‘kasvas’ tagasi pärast seda, kui marsikulgur oli neist üle sõitnud. Sellest tulenevalt võib olla, et  Marsil on avastatud potentsiaalsete maal elutsevate vormidega sarnased eluvormid.

NASA kulguri poolt tehtud fotod on jäädvustatud kolme päeva jooksul ja neil olid näha sinakas-pruunikad amorfsed isendid, mis muutsid kuju ja  asukohta ning mis moodustasid omalaadseid  võrgustikke Marsi pinnal. Ühel pildil oli kümneid taolisi seente sarnaseid moodustisi, mille suurus oli umbes 1 cm.

Fotod näitavad, et taoline sinaks-pruunikas eluvorm võib kasvada mis tahes pinnal, mitte ainult Marsi pinnasel. Mõni pildistatud isend näitas isegi tõendeid liikumise kohta.

Kuigi need esmapilgul suured sarnasused isendite morfoloogias on äärmiselt huvitavad, ei tähenda see tingimata tõestust elust Marsil.

Kuid täheldatud kasv, liikumine ning kuju ja asukoha muutused sobivad kindlasti teadaolevate eluviisidega Maa peal, andes tugevat tõestust hüpoteesile elu võimalikkusest Punasel planeedil.

See omakorda tähendab, et Marsil võib olla palju erinevaid mitteintelligentset eluviise, kuid kahjuks ei ole ilma täiendavate uuringuteta võimalik lõplikult öelda, et tegemist on elusa vormiga.

Hüpoteesi tõestaks näiteks Marsilt pärit DNA proovi skaneerimine. Ja lähiaastatel (või aastakümnetel) võivad Marsi astronaudid olla esimesed, kes lõpuks kinnitavad, et me pole universumis üksi.

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga