KAS UUS SKANDAAL TULEKUL? Eesti tanklates müüakse väga plahvatusohtlikku kütust!

16 Shares

Kõik suuremad tanklaketid toovad oma infotahvlitel välja autokütuste hinnainfo,
aga puudub teavitus tarbijatele, et müüdavad kütused on plahvatusohtlikud!
(Fotod: Olerex, Mihkel Maripuu/PM/Scanpix Baltics , Anni Õnneleid/Delfi.ee , kaubandus.ee)

Portaal Geenius kirjutas eelmisel nädalal, et tanklaketi Olerex turvaaugu tõttu said kurjategijad ligi hinnanguliselt 100 000 tehingu infole, millega koos said kättesaadavaks klientide isikuandmed alates nimest kuni dokumendi andmeteni.

Tangitud kütus on korduvalt plahvatanud mootori silindrites

Tänaseks on selgunud, et Olerex võib seista silmitsi andmelekkest kordades hullema probleemiga, mis pole veel jõudnud laiema avalikkuse ette. Usaldusväärsed allikad väidavad, et Olerexi tanklates müüakse tarbijatele väga plahvatusohtlikke kütuseid (nii bensiini kui diislikütust)! Nimelt on viimasel ajal esinenud korduvalt juhtumeid, kus Olerexi tanklates tangitud kütus on plahvatanud tangitud autode mootori silindrites! Seda mitte ainult mõnel üksikul korral, pigem on see viimasel ajal muutunud lausa reegliks, et tangitud kütus plahvatab mootri silindrites praktiliselt kohe peale automootori käivitamist.

Õnneks pole taolistes plahvatustes siiani kannatada saanud inimesed.

Plahvatusohtlikke kütuseid müüvad kõik tanklaketid!

Antud probleem – plahvatusohtlikke kütuste müük – pole omane vaid Olerexile. Põhjalikumal uurimisel selgub, et väga plahvatusohtlikke kütuseid müüvad kõik suuremad tanklad Eestis – lisaks Olerexile ka Neste, Circle K, Alexela ja teised.

Abiratas.ee lasi analüüsida kõigist suurematest tanklakettidest võetud kütuseproove TalTechi sõltumatutel ekspertidel, kes kinnitasid, et tanklakettide poolt müüdavad kütused (nii erinevad bensiinid kui diislikütused) on väga kergesti süttivad, tule- ja plahvatusohtlikud.

Kõigi suuremate tanklakettide esindajad keeldusid antud teemat detailsemalt kommenteerimast. Ainult Neste esindaja vastas meiepoolsele kommentaaripalvele lühidalt: “Tegemist on sulaselge lollusega!”

Hetkel jääbki üle ainult loota, et heausksed tarbijad pööravad senisest suuremat tähelepanu sellele, millist kütust oma autode paakidesse tangitakse. Abiratas soovitab tankida võimalikult väheplahvatusohtlikku autokütust.

Hea Abiratta lugeja – anna meile kommentaarides teada, mida arvad sina tanklakettide jätkuvast põhimõttest müüa tarbijatele väga plahvatusohtlikke kütuseid?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga