KOALITSIOONIKÕNELUSTE BLOGI: Täna arutatakse, mitu autojuhti ja nõunikku määrab uus valitsus Mailis Repsi kasutusse

Mailis Reps
178 Shares

HETKEL UUES VALITSUSES MINISTRIKOHAST LOOBUNUD MAILIS REPS (FOTO: ANDRES PUTTING)

Riigikogus jätkuvad täna koalitsioonikõnelused Reformierakonna ja Keskerakonna vahel. Tänase päeva peamiseks teemaks on see, mitu autojuhti ja nõunikku määrab uus valitsus Mailis Repsi kasutusse.

Kui päeva põhiküsimuse arutamisest aega üle jääb, siis on pooled lubanud käsitleda ka riigivalitsemise, õigusriigi ja kodanikuühiskonnaga seonduvaid teemasid. Seda aga tõesti alles siis, kui Mailis Repsi autojuhtide ja nõunikega seotud teemad läbi vaieldud saavad.

Kuigi Maili Reps teatas eile, et ei osale uues valitsuses ministrina, siis tegelikult ei usu seda mitte keegi. Ei koalitsioonikõnelustel osalevate parteide esindajad, ei opositsioonipoliitikud, ei ajakirjandus.

Koalitsioonikõnelustega hästi kursis olev Härra Nilsson (ka Härra Nilsson ise on siiani nördinud oma vanemate peale, et need talle sellise imeliku nime panid – toimetus) kommenteeris Mailis Repsi eilset avaldust järgmiselt: „Parafraseerides vana Vestmanni tegelaskuju Eduard Vilde “Pisuhännast”, võib Mailis Repsi avaldust ministrikohast loobumisest kommenteerida sõnadega: „Tavalistele inimestele võib ta ju hambasse puhuda, aga minusugune vana poliitikahai ei usu ilmaski, et selline peenike krutskimeister nagu Reps kavatseb tõsimeeli ministrikohast loobuda ja tegeleda ainult riigikogulase tööga…““.

„Ainult poliitikas täiesti kogenematu isik võis Mailis Repsi eilset avaldus tõsiselt võtta või seda siiralt uskuma jääda,“ selgitas Härra Nilsson. „Või mine sa tea, äkki Mailis Reps ise tõesti jäi seda uskuma…“

Nii Reformierakonna kui Keskerakonna esindajad suhtuvad Mailis Repsi eilsesse ministrikohast loobumise avaldusse suure skepsisega, seetõttu otsustasid koalitsioonikõnelustel osalejad keskenduda tänasel päeval Mailis Repsiga seotud personaliküsimustele – mitu autojuhti ja nõunik-lapsehoidjat tuleks määrata Mailis Repsi käsutusse nii pea, kui Mailis Reps ikkagi otsustab tulevikus mõnele ministrikohale asuda.

„Meie kogenud poliitikutena mõistame vägagi hästi, et on ainult aja küsimus, kui hetkel ajutiselt tagasi tõmbunud ja ministrikohast loobunud Reps mingil hetkel tulevikus võtab sisse koha mõne ministeeriumi eesotsas,“ selgitas Härra Nilsson. „Et mitte kulutada aega selle küsimuse arutamiseks tulevikus, otsustasid pooled täna see küsimus läbi rääkida ja kokku leppida.“

Härra Nilsson selgitas, et kui Repsi autojuhtide ja nõunik-lapsehoidjate küsimus juba praegu läbi rääkida ja koalitsioonipartnerite vahel kokku leppida, siis tulevikus, kui Mailis Reps naaseb igati väärika ministrina uude valitsusse, ei pea valitsusliikmed kulutama oma väärtuslikku aega Mailis Repsi elu-oluks vajaliku teenindava abipersonali küsimustega tegelemisele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga