KODAKONDSUSE SAAMINE LIHTSUSTUB : Edaspidi piisab Eesti kodakondsuse saamiseks sellest, kui öelda kolm korda selge häälega „Tahan saada eestlaseks!“

85 Shares

EDASPIDI MUUTUB SELLE DOKUMENDI SAAMINE SOOVIJATELE OLULISELT LIHTSAMAKS – POLE VAJA ISEGI ARU SAADA, MIS SELLE DOKUMENDI PEAL KIRJAS ON

Riigikogus võttis teisipäeval vastu kodakondsusseaduse muudatuse, millega valitsus soovib laiendada mittekodanike võimalusi saada Eesti kodakondsus.

Kodakondsusseaduse muutmise eelnõu poolt hääletas kolmandal lugemisel 63 ja vastu oli 26 saadikut, millega seadusemuudatused said kinnitatud.

Vastavalt seadusemuudatusele piisab edaspidi Eesti kodakondsuse saamiseks sellest, kui kodakondsuse taotleja ütleb kolm korda selge ja kõlava häälega  kõva häälega „Tahan saada eestlaseks!“

Peaminister Jüri Ratase hinnangul on see samm õiges suunas. “Küsimus on täna selles, mis sammu me Eesti ühiskonnas üldse suudame teha ja poliitiliselt kokku leppida. Keskerakonna soov on kokku leppida, et kõik inimesed, kes Eestis elavad, , saavad soovi korral võtta endale Eesti kodakondsuse. Täna on tehtud selles suunas esimene samm. See kindlasti ei ole lõplik samm, aga see on samm õiges suunas,” rääkis Ratas.

Ratase sõnul ei lõhu koalitsioon kodakondsuspoliitikat ja selle aluspõhimõtteid. “Aga see vastab tõele, et Eestis elavad välismaalased , ei peaks jääma hammasrataste vahele ja peaks saama soovi korral võtta endale Eesti kodakondsuse. Ma loen, et see on väga õige samm.” ütles Ratas.

Seadusemuudatuse algatajate poolt kõnelenud Keskerakonna saadik Andrei Korobeinik kutsus Riigikogu liikmeid enne hääletust seadusemuudatuse poolt hääletama. „Kahtlemata on tegu edasiminekuga kodakondsuspoliitikas. See ei kaota hallide passide probleemi küll täielikult, kuid vähemalt kaotab nende taastootmise,” ütles Korobeinik.

Eelnõud vastustava Reformierakonna esindaja Hanno Pevkur leidis oma sõnavõtus, et seaduseparandusega muudetakse kodakondsuspoliitika põhimõtteid. “Sellega tuleb juurde üks grupp inimesi, kes saavad Eesti kodakondsuse ilma keelt ja põhiseadust oskamata,” rõhutas ta.

Hakka Abiratta jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa oled alati kursis kõige värskema alternatiivse tõega!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga