KÕIK SELGE: Rail Baltic valmib hiljemalt 2526. aastal!

Rail baltic
46 Shares

Täna selgus, et esialgu Rail Balticu valmisehitamiseks seatud tähtaeg – 2026. aasta ei ole realistlik.

Nüüd läheb tarvis uut ajakava, ja mitte ainult Eestil, vaid kõigil Balti riikidel ja ka Euroopa Komisjonil. Seetõttu hakkavad Eesti Läti, Leedu läbi rääkima Euroopa Komisjoniga Rail Balticu rajamise uut ajakava

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas selgitas, et esialgsete kalkulatsioonide põhjal oleks Rail Balticu valmisehitamise uus realistlik tähtaeg 2526. aasta.

„Peale pingelist planeerimist ja põhjalikke arvutusi jõudsime koos Läti ja Leedu kolleegidega arusaamale, et Rail Balticu lõplik valmimine on reaalne hiljemalt 2526. aastal. Kui teha tööd põjlakilut ja korralikult, siis kiiremini pole mitt emingil juhul võimalik. Võib-olla ehk mõni aasta siia-sinna, aga järgmised 500 aastat peaks olema igal juhul piisav, et Rail Baltic lõplikult välja ehitada,“ kinnitas Taavi Aas.

Aasa kinnitusel jagavad sama arusaama ka Läti ja Leedu majandusministrid.

„500 aastat peaks igal juhul olema piisav, et valmis ehitada trassi muldkeha, panna maha liiprid ja relsid, vedada elektrikaablid, ehitada valmis trassi ümbritsev infrastruktuur ja vahejaamad,“ nõustus ka RB Estonia juht Tõnu Grünberg.

„Lisaks loodame, et 500 aastat on piisav, et kõik metsloomad harjuksid kasutama Rail Balticu trassi ületamiseks spetsiaalselt nende tarbeks väljaehitatud ülekäiguviadukte.“

Majandus- ja taristuminister Aas lisas veel, et targem on mitte lubada Euroopa Komisjonile utoopiliselt lühikesi tähtaegu nagu näiteks aasta 2050 või 2060. Aasa sõnul lähtuti praegu põhimõttest, et pigem saagu projekt valmis mõni aasta enne tähtaega, kui et hakataks valmisehitamise töödega mõttetult tormama või kiirustama.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga