KRIISIKOMISJONI OTSUS: Seoses koroonaviirusega lükatakse üleminek suveajale edasi oktoobrisse!

5.6K Shares

SUVEAJALE ÜLEMINEKUGA KAOTAKSID VALITSUSE LIIKMED PRAEGUSEL HETKEL
ÜHE VÄGA VÄÄRTUSLIKU TUNNI

Tõenäoliselt oskasid paljud inimesed seda otsust juba oodata, aga nüüd on see lõpuks ametlik – valitsuse kriisikomisjoni otsustas, et pühapäevaks plaanitud suveajale üleminek lükatakse koroonaviiruse tõttu mitmeks kuuks edasi. Suure tõenäosusega lükkub kella edasikeeramine oktoobrisse.  Kuni selle ajani kehtib endiselt praegune talveaeg.

Lähtudes valitsuse erikomisjoni otsusest palutakse elanikel eeloleval laupäeva ööl vastu pühapeva mitte keerata oma kellasid ühe tunni võrra varasemaks.

“Püüame praegu võita aega viirusevastases võitluses,” ütles valitsuse meedianõunik Liis Velsker. “Kella keeramisel ühe tunni võrra kaotaksime tervelt 60 minuti. Praeguses situatsioonis pole see lihtsalt mõeldav, sest kriisikomisjonile on tähtis iga minut.“

Nagu palju teisi küsimusi, plaanib valitsus arutada suveajale üleminekut uuest nii pea, kui Eesti on koroonaviiruse  epideemia selja taha jätnud ning kätte on jõudnud rahulikumad ajad.

Esialgse kava kohaselt plaanib valitsus minna üle suveajale hiljemalt sügisel. Täpne kuupäev on siiski veel kokku leppimata. Igal juhul peab suveajale üleminek toimuma hiljemalt enne tagasitulekut talveajale, mis toimub 25. oktoobril.

Hea Abiratta lugeja! Mida arvad sina otsusest mitte minna üle suveajale? Kas kavatsed valitsuse otsust järgida või keerad oma kodused kellad pühapäeval siiski tunni võrra varasemaks?

Foto: Robin Roots

11 Comments on “KRIISIKOMISJONI OTSUS: Seoses koroonaviirusega lükatakse üleminek suveajale edasi oktoobrisse!”

 1. Väga hea , seda kella poleks üldse vaja enam keerata , las jäädagi nii , aga Aitäh Valitsusele , olge terved ja tublid !

  1. Ma ei saa aru miks sügisel siis peaks kella ültse see aasta keerata, mis koroona viirus sinna kella keera misse puutub

  2. Jüri rattas on toompeal lolliks läinud tehku kasuliku midagi mitte ärgu tehku lolli otsuseid

   1. See on hea nali. Suveaeg siisgi kahjuks tuleb. Kuid võiks jääda igavasti talve vööndiaeg suveaega ei taha.

 2. Tubli.. Nüüd 29dal kõik kellad arvutites, nutikellades, smartfonides lähevad sassi..

 3. tere abiratas kas nii käibki teie arust see asi või kui on suvi käes siis on pole midagi teha ja kella keeramist ära jätta ei saa

  1. Kahjuks ei tea ka meie Abiratta toimetuses, mida mõtleb või mida plaanib vabariigi valitsus. Meie vahendame oma lugejatele ainult tõeliselt alternatiivset tõde! Kui vabariigi valitsus otsustab tagasi tulla kella keermaise juurde, siis anname sellest ka oma lugejatele teada. Jääge lainele!

 4. Jätkem õhtud pimedaks jah,hea kriisiajal märkamatult ringi liikuda.Väga tore suvi tuleb.

 5. Võiks üldse mitte kunagi enam seda kella kerata juba ausald kop ees, talvine aeg on naturalne aeg, aga see üleminek teise ajase on lihtsald mõttetu aega raiskamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga