KULDSED KÄED: Rapla meistrimees valmistab nõukogude aegsest mööblist euroaluseid

Euroalused
34 Shares

NEED UHKED EUROALUSED (VASAKUL) TEGI TOIVO SELLEST VANAST KAPIST (PAREMAL). (FOTO: TOIVO ERAKOGU)

Raplas elav Toivo (48) on teinud puutööd juba alates noorpõlvest.

Igapäevaselt töötab Toivo Raplas veterinaarina, samas on töökas mees tegelenud hobikorras pidutööga juba alates noorpõlvest.

Viimasel ajal on Toivo avastanud aga täiesti uued võimalused, mida tema hobi talle pakub – nimelt on ta juba mitu kuud tegelenud tõsiselt vanade materjalide taaskäitlemisega.

Taaskasutamise käigus annab Toivo uue elu vanale nõukogude ajast pärit mööblile, valmistades sellest mööblist kaasaegseid ja väga trendikaid euroaluseid.

„Vanadest mööblitükkidest uute euroaluste tegemine sai alguse täiesti juhuslikult,“ selgitas kuldsete kätega meistrimees.

„Ükskord jäi mulle ette üks vana seitsmekümnendatest pärit nõukogude aegne sektsioonkapp. Mõtlesin, et mida sellest teha saaks. Lammutasin kapi laiali ja hakkasin laialilammutatud tükke täiesti suvaliselt kokku panema. Ja mingil hetkel avastasin, et endalegi ootamatult olin kokku pannud mitu ilusat moodsat euroalust,“ lisab veterinaarist meistrimees.

Toivo tehtud vanast mööblist euroalused on osutunud enneolematult populaarseks ümbruskonna rahva seas, mehe enda sõnul jagub tal tellimusi euroaluste juba pooleks aastaks.

Samas on Toivo sõnul tekkinud ka ootamatu probleem – nimelt hakkab Raplast otsa lõppema Toivole nii vajalik tooraine ehk vana nõukogude aegne mööbel, millest mees saaks uusi euroaluseid teha.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga